tymchenkoНа думку Голови Держземагентства України Сергія Тимченка, 2011 рік став без перебільшення знаковим для земельного відомства, оскільки вперше за багато років набрала потужних обертів земельна реформа, було досягнуто ряд поставлених цілей, хоча попереду ще чекає величезна робота по завершенню реформи. Переломним моментом можна вважати прийняття Закону України “Про Державний земельний кадастр”, оскільки Україна залишалася чи не єдиною країною в Європі, в якій не було сформовано належних правових засад функціонування системи кадастру. “Віднині відомості про всі земельні ділянки країни знаходяться в єдиному захищеному місці, в єдиному форматі, а головне – в електронному вигляді”, – наголосив очільник відомства Сергій Тимченко під час підсумкової прес-конференції.

Сергій Тимченко зазначив, що саме в минулому році ми спостерігали сплеск нормотворчої діяльності в сфері земельних відносин. Свідченням цього є прийняття 10 законів, серед яких Закон “Про Державний земельний кадастр”, розроблення законопроекту “Про ринок земель”. Також Держземагентством України було розроблено та прийнято 10 постанов Кабінету Міністрів України. Зокрема, слід відзначити низку постанов про зміну методики оцінки земель, які приведені у відповідність із сучасними економічними реаліями.

Саме в 2011 році в Україні почалася предметна дискусія про ринок земель. По всій країні була проведена широкомасштабна інформаційна кампанія з роз’яснення цілей земельної реформи та основних норм урядового законопроекту “Про ринок земель”. З ініціативи Держземагентства України в рамках інформаційної кампанії за липень-грудень 2011 року було проведено 3250 семінарів та круглих столів, 142 прес-конференції, 15130 сходів сіл та селищ.

Сергій Тимченко вважає, що 2012 рік стане не менш знаковим. Зокрема, вже в поточному році необхідно розробити всю необхідну законодавчу базу для повноцінного запуску Державного земельного кадастру, закінчити розробку програмного забезпечення, наповнити інформаційну електронну базу кадастру, набрати і навчити державних кадастрових реєстраторів. У рамках майбутнього Закону “Про ринок земель” розробити підзаконні акти щодо функціонування ринку земель, завершити інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної власності та передати їх в статутний фонд Земельного банку, провести навчання ліцитаторів та оцінювачів сільськогосподарських земель. Як зазначив Голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Тимченко для реалізації цілей земельної реформи із Державного бюджету України на 2012 рік передбачено рекордне фінансування у розмірі 333,5 млн гривень. Для порівняння, у 2011 році – виділено 9,2 млн гривень.