Кадастр і реєстрація

                                                                                                          З 01.01.2013 набрали чинності Закони України “Про Державний земельний кадастр” та “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”. У зв’язку з чим повноваження територіальних органів Держгеокадастру у частині державної реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди (суборенди) земельних ділянок, земельного сервітуту, користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій) припинені.

Повноваження територіальних органів Держгеокадастру в питаннях оформлення земельних ділянок та інших об’єктів Державного земельного кадастру передбачені Порядком ведення Державного земельного кадастру, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року № 1051.

Згідно з цим Порядком територіальними органами Держгеокадастру здійснюватиметься:

– державна реєстрація земельних ділянок;

– надання витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

– надання відомостей про об’єкти Державного земельного кадастру (землі в межах державного кордону України, землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць, обмеження у використанні земель).

Прийом громадян та юридичних осіб територіальними органами Держгеокадастру здійснюється у звичному режимі згідно з розпорядком дня.

Також громадяни можуть вільно користуватися публічною кадастровою картою, яка у вільному он-лайн режимі доступна для усіх бажаючих. Посилання на цю карту розміщене на офіційному веб-сайт Держгеокадастру та Головного управління  .

http://land.gov.ua/

В електронних нашаруваннях публічної кадастрової карти міститься величезний об’єм інформації: цифрова карта України (ортофотоплан), кордон України, межі областей, межі районів, межі населених пунктів, індексно-кадастрові карти, земельні ділянки та їх межі, кадастровий номер ділянки, форма власності, цільове призначення, площа, а також карта ґрунтів України.

Таким чином, Україна йде шляхом світової практики, коли на базі земельного кадастру будується національна система геопросторових даних. Тобто на кадастр накладатиметься інформація про надра, комунікації і мережі, будови, водні, лісові ресурси і т.д.

Україна відкрила для широкого загалу інформацію про всі земельні ділянки – це величезний крок на зустріч цивілізованому суспільству. Досі у нас єдиного кадастру не було, а інформація про землі приховувалася, що породжувало масу зловживань, земельних махінацій і корупцію.

Кадастр публічний – це гарантія і захист прав власності громадян на землю!

Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру розроблена та впроваджена функціональна можливість державної реєстрації земельної ділянки з подачею заяви сертифікованими інженерами-землевпорядниками через особистий електронний кабінетю у розділі «Електронні послуги для сертифікованих інженерів-землевпорядників» на вкладці Сервіси

Пошук сервісів електронних послуг Держгеокадастру можна здійснити на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру на сторінці Електронні сервіси Держгеокадастру

Детальніше про послугу з електронної реєстрації земельної ділянки