ПРАВИЛА

внутрішнього трудового розпорядку в

Головному управлінні Держземагентства

в Івано-Франківській області

 

 

І. Загальні положення

 

1. Ці Правила розроблені відповідно до статті 43 Конституції України, Кодексу законів про працю України, Закону України “Про державну службу” та інших нормативно-правових актів.

2. Ці Правила визначають внутрішній трудовий розпорядок у Головному управлінні Держземагентства в Івано-Франківській області (далі – Головне управління) для працівників Головного управління та спрямовані на зміцнення трудової дисципліни, своєчасне і якісне виконання працівниками покладених на них обов ‘язків, раціональне використання робочого часу, підвищення продуктивності і ефективності праці.

Трудова дисципліна у Головному управлінні грунтується на свідомому і сумлінному виконанні працівниками своїх трудових обов’язків і є необхідною умовою організації ефективної праці. Трудова дисципліна забезпечується методами переконання і заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадського впливу.

3. Правила поширюються на всіх працівників Головного управління.

 

II. Порядок прийняття, переведення та звільнення працівників

 

4. Прийняття на роботу, переведення на іншу посаду та звільнення працівників Головного управління здійснюється відповідно до Конституції України, Закону України “Про державну службу”, Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України), Положення про Головне управління Держземагентства в Івано-Франківській області, інших нормативно-правових актів.

5. Прийняття на державну службу до Головного управління на посади п’ятої – шостої категорій здійснюється на конкурсній основі, крім випадків, коли інше встановлено законодавством України.

6. При прийнятті на роботу до Головного управління кандидат подає до Сектору кадрової політики:

заяву про прийняття на роботу;

трудову книжку, оформлену в установленому порядку;

паспорт або інший документ, що посвідчує особу;

заповнену особову картку (форма № П-2ДС) з відповідними додатками та фотокартку розміром 4×6 см;

декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за попередній рік;

документи про освіту, науковий ступінь, вчене звання тощо;

військовий квиток (для військовозобов’язаних);

документи про пільги (у разі їх наявності);

довідку з попереднього місця роботи про використання відпусток (для осіб, які приймаються на роботу в порядку переведення)

довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру;

підписане кандидатом попередження про встановлені законодавством України обмеження, пов’язані з прийняттям на державну службу та її проходженням, а також документ про ознайомлення із Загальними правилами поведінки державного службовця;

письмову згоду на проведення обов’язкової спеціальної перевірки відомостей, що подають кандидати на зайняття посад державних службовців;

інші документи, передбачені законодавством.

При прийнятті на роботу забороняється вимагати від особи, яка приймається на роботу, відомості про її партійну і національну приналежність походження та документи, подання яких не передбачено законодавством.

7. Не можуть бути призначеними на посаду в Головне управління особи:

– визнані у встановленому порядку недієздатними;

– мають судимість, що є несумісною із зайняттям посади;

– мають не зняту або не погашену судимість за вчинення злочину або на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

-у разі прийняття на службу будуть безпосередньо підпорядковані близьким їм особам;

8. Прийом на роботу працівників в Головне управління оформляється наказом Головного управління, якщо інше не передбачено законодавством. У наказі зазначається назва посади відповідно до штатного розпису, на яку приймається працівник, ранг та посадовий оклад.

З наказом про призначення на посаду працівник ознайомлюється під розписку.

9. Особи, які вперше призначаються на посаду державного службовця, приймають Присягу державного службовця відповідно до статті 17 Закону України “Про державну службу. Державний службовець підписує текст Присяги, який зберігається в його особовій справі. Про прийняття Присяги робиться запис у трудовій книжці.

10. При прийнятті на роботу до Головного управління, за угодою сторін, може встановлюватися випробування строком до шести місяців. Випробування встановлюється з метою перевірки професійного рівня і ділових якостей, відповідності працівника роботі, яка йому доручається.

Умови про випробування зазначаються в наказі про прийняття на роботу. Випробування не встановлюється у випадках, передбачених законодавством.

11. При прийнятті працівника на роботу чи при переведенні його в
установленому порядку до іншого структурного підрозділу Головного управління керівник відповідного структурного підрозділу зобов’язаний:

– ознайомити працівника з його посадовою інструкцією під розписку;

– визначити працівнику робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

– проінструктувати працівника про порядок використання комп’ютерної мережі та засобів зв’язку, а також щодо техніки безпеки, протипожежної охорони та інших правил з охорони праці.

12. На всіх працівників Головного управління ведуться трудові книжки в порядку,
встановленому законодавством. Трудові книжки працівників зберігаються, як документи суворої звітності, в Секторі кадрової політики. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника зазначеного Сектору.

13. Звільнення працівників може мати місце лише на підставі та в порядку, які визначені законодавством. Крім загальних підстав, передбачених КЗпП України, державні службовці можуть бути звільнені також на підставах, передбачених статтею 30 Закону України “Про державну службу”. Зміна керівництва Головного управління не може бути підставою для припинення державним службовцем державної служби на займаній посаді з ініціативи новопризначених керівників.

14. Звільнення працівника оформляється наказом Головного управління, якщо інше не передбачено законодавством України.

15. Днем звільнення працівника є останній день роботи. До дня звільнення працівник зобов’язаний повністю розрахуватися за одержані ним матеріальні цінності, повернути або передати всі службові документи та літературу іншій особі, визначеній керівником.

У день звільнення спеціаліст Сектору кадрової політики зобов’язаний видати працівнику його трудову книжку з внесеним до неї записом про звільнення. Записи про підстави звільнення провадяться згідно з наказом Головного управління у точній відповідності з формулюванням законодавства та з посиланням на відповідну статтю (пункт) закону. Одночасно в установленому порядку проводиться повний розрахунок з працівником.

 

III. Основні права та обов’язки працівників

 

16. Працівники Головного управління мають право:

користуватися правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією і законами України;

брати участь у розгляді питань і прийнятті в межах своїх повноважень рішень;

на повагу особистої гідності, справедливе і шанобливе ставлення до себе з боку керівників, співробітників і громадян;

на затвердження керівником чітко визначеного обсягу службових повноважень за посадою;

на оплату праці залежно від посади, яку вони займають, рангу, який присвоюється, якості, досвіду та стажу роботи; безперешкодно ознайомлюватися з матеріалами, що стосуються проходження ними державної служби, в необхідних випадках давати особисті пояснення;

на просування по службі з урахуванням кваліфікації та здібностей, сумлінного виконання службових обов’язків, участь у конкурсах на заміщення вакантних посад більш високої категорії;

вимагати службового розслідування з метою зняття безпідставних, на думку працівника, звинувачень або підозри;

на здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови праці;

на соціальний і правовий захист відповідно до їх статусу;

захищати свої законні права та інтереси в установленому законодавством порядку.

17. Працівники Головного управління зобов’язані:

додержуватись Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, у тому числі Загальних правил поведінки державного службовця, затверджених наказом Головного управління державної служби України від 04 серпня 2010 року №214 (із змінами внесеними наказом Національного агентство України з питань державної служби 28.09.2012 №194), цих Правил, положень про структурні підрозділи Головного управління та посадових інструкцій;

безпосередньо виконувати покладені на них службові обов’язки, своєчасно і точно виконувати рішення Президента України, розпорядження та доручення начальника, доручення його першого заступника, заступника та доручення і вказівки керівників структурних підрозділів;

забезпечувати ефективну роботу Головного управління із забезпечення повноважень, визначених Конституцією та законами України;

постійно вдосконалювати організацію своєї роботи і підвищувати професійну кваліфікацію;

сумлінно виконувати свої службові обов’язки, проявляти ініціативу і творчість у роботі;

виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки та заборони куріння в приміщеннях (на робочих місцях, у кабінетах та у місцях загального користування) Головного управління;

не допускати дій і вчинків, що можуть зашкодити інтересам людей, держави, негативно вплинути на репутацію працівника Головного управління або можуть забезпечувати належне утримання приміщення, опалення, освітлення, вентиляції, обладнання, створювати належні умови для зберігання особистого майна працівників;

сприяти організації оздоровлення та відпочинку працівників Головного управління; застосовувати необхідні заходи профілактики виробничого травматизму та захворювань, створювати належні соціально побутові умови;

створювати умови для навчання та підвищення кваліфікації, економічних і правових знань працівників;

контролювати виконання працівниками вимог законодавства, цих Правил, здійснювати заходи спрямовані на зміцнення трудової і виконавської дисципліни дотримання встановленого режиму праці і відпочинку;

виконувати інші обов’язки передбачені законодавством.

У випадках передбачених законодавством керівництво Головного управління здійснює свої повноваження за погодженням із профспілковим комітетом, згідно чинного законодавства.

 

 

 

 

V. Робочий час і його використання

 

20. Для працівників Головного управління встановлюється п’ятиденний робочий
тиждень із двома вихідними днями – суботою і неділею. Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

У випадках, передбачених статтею 56 КЗпП України, окремим працівникам на їх проханням за наказом начальника Головного управління може встановлюватися неповний робочий день або неповний робочий тиждень з оплатою праці пропорційно відпрацьованому ними часу.

21. Робочий час працівників Головного управління починається щоденно в робочі
дні о 8 годині та закінчується щодня, крім п’ятниці, о 17 годині 15 хвилин; в п’ятницю
робочий час закінчується о 16 годині 00 хвилин.

Напередодні святкових та неробочих днів, визначених статтею 73 КЗпП України, тривалість роботи працівників скорочується на одну годину.

22. Працівникам Головного управління надасться щодня перерва для відпочинку та
харчування з 12 години до 13 години.

23. Забороняється в робочий час відволікати працівників від їх безпосередньої роботи для виконання ними громадських доручень, скликати збори, засідання та наради з громадських питань. Забороняється також проведення у робочий час святкування працівниками особистих подій та пам’ятних дат в приміщенні Головного управління.

24. Для виконання невідкладної та непередбаченої роботи працівники
Головного управління зобов’язані за наказом начальника Головного управління з’являтися на роботу у вихідні, святкові і неробочі дні, робота за які компенсується відповідно до законодавства про працю.

25. Надурочні роботи працівників Головного управління, як правило, не
допускаються. Застосування надурочних робіт можливе лише в установленому порядку у виняткових випадках, визначених законодавством. Надурочні роботи не повинні перевищувати для кожного працівника Головного управління чотирьох годин протягом двох днів підряд і 120 годин на рік. Оплата роботи працівників Держкомзему в надурочний час здійснюється відповідно до законодавства.

26.Для своєчасного та в повному обсязі забезпечення діяльності, виконання завдань і доручень керівництва Головного управління встановлюється в разі потреби чергування працівників після закінчення робочого дня, у вихідні, святкові і неробочі дні.

Чергування працівників Головного управління у вихідні, святкові і неробочі дні здійснюється згідно з графіками, які затверджуються керівниками відповідних структурних підрозділів і передаються до Сектору кадрової політики.

У разі залучення до чергування у вихідні, святкові і неробочі дні працівників відповідна інформація подається керівниками структурних підрозділів до Сектору кадрової політики напередодні або в перший робочий день після вихідного, святкового чи неробочого дня, в який відбувалося чергування.

27. Облік робочого часу, в тому числі надурочних робіт, і складання табелів обліку працівників Головного управління покладається на Сектор кадрової політики. Табель обліку використання робочого часу працівниками структурного підрозділу (форма № п-14) передасться до Відділу бухгалтерського обліку, фінансів та звітності.

У Головному управлінні ведеться Журнал обліку явки на роботу.

28. Працівникам Головного управління, які є державними службовцями, відповідно
до статті 35 Закону України “Про державну службу” надасться щорічна відпустка
тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш
тривалої відпустки, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі, що не
перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.

Працівникам, які мають стаж державної служби понад 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю до 15 календарних днів у порядку, встановленому законодавством.

Працівникам надаються також інші щорічні додаткові відпустки відповідно до законодавства.

29. Черговість надання працівникам щорічної основної і додаткової
оплачуваної відпусток установлюється графіком, який затверджується в
установленому порядку начальником Головного управління на кожний календарний рік не пізніше 5 січня поточного року, погоджений з Головою профспілкової організації.

Графік складається з урахуванням необхідності забезпечення нормальної роботи Головного управління та особистих інтересів працівників і доводиться до відома всіх працівників. Конкретний період надання відпусток у межах, установлених графіком, або у разі необхідності перенесення відпустки на інший період визначається за згодою між працівником та керівником відповідного структурного підрозділу.

30. За наказом Головного управління державні службовці можуть бути відкликані із щорічної або додаткової відпустки в порядку, встановленому законодавством. Невикористана частина відпустки надається працівнику в будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки в наступному році.

31.За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією в порядку, передбаченому Законом України “Про відпустки”.

 

VI. Заохочення за успіхи в роботі

 

32. За сумлінну працю, зразкове виконання трудових обов’язків та інші досягнення в роботі до працівників Головного управління застосовуються такі форми матеріального і морального заохочення:

нагородження Грамотою Головного управління;

грошова винагорода (преміювання).

зазначені види заохочення оголошуються в наказі Головного управління про заохочення, доводяться до відома всього трудового колективу і заносяться до трудової книжки працівника.

За особливі трудові заслуги працівники Головного управління можуть бути представлені до відзначення державними нагородами України.

 

VIІ. Стягнення за порушення трудової дисципліни

 

33. За порушення трудової дисципліни до працівника можуть застосовуватись такі дисциплінарні стягнення:

догана;

звільнення.

Дисциплінарні стягнення застосовуються до державних службовців за невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків, перевищення своїх повноважень, порушення обмежень, пов’язаних із проходженням державної служби, а також за вчинок, який порочить його як державного службовця або дискредитує Головне управління.

Звільнення як дисциплінарне стягнення може застосоване у випадках, передбачених законом.

Крім дисциплінарних стягнень, передбачених законодавством про працю, до державних службовців можуть застосовуватися такі заходи дисциплінарного впливу:

попередження про неповну службову відповідність;

затримка до одного боку у присвоєнні чергового рангу або у призначенні на вищу посаду.

Стягнення застосовуються в порядку,передбаченому законодавством.

34. Дисциплінарні стягнення до працівників Головного управління застосовуються керівництвом Головного управління, якщо інше не передбачено законодавством.

35. Дисциплінарне стягнення застосовується безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не враховуючи часу звільнення працівника від роботи у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.

36. До застосування дисциплінарного стягнення начальник Головного управління або за його дорученням інша посадови особа повинні зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. У разі відмови працівника дати письмове пояснення Сектором кадрової політики складається відповідний акт. Відмова працівника дати пояснення не може бути перешкодою для застосування стягнення. За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосоване лише одне дисциплінарне стягнення. При обранні виду стягнення повинні враховуватися ступінь тяжкості проступок, і попередня робота працівника.

37. Стягнення оформляється наказом Головного управління, якщо інше не передбачено законодавством, і повідомляється працівником під розписку. У наказі зазначаються мотиви застосування дисциплінарного стягнення. Наказ Головного управління в необхідних випадках доводиться до відома інших працівників Головного управління.

38. Якщо протягом року з дня застосування дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення. Якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, стягнення може бути зняте до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.

39. Дисциплінарне стягнення може бути оскаржене працівником у порядку, встановленому законодавством.

40. Трудові спори, що виникають між працівником і керівництвом Головного управління, розглядаються в порядку, передбаченому законодавством.

 

 

Правила внутрішнього трудового розпорядку доводяться до відома працівників Головного управління під розписку та вивішуються в його приміщенні на видному місці.