zemreforma123З 01.01.2013 року, повноваження Держземагенства в частині державної реєстрації прав на земельні ділянки припиняються і з 01.01.2013 року державну реєстрацію прав на земельні ділянки здійснює Укрдержреєстр

Державний земельний кадастр буде функціонувати паралельно із Державним реєстром речових прав на нерухоме майно.

В Державному земельному кадастрі буде міститись інформація про земельну ділянку, так би мовити “технічна інформація”. В Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно – вся інформація про речові права на земельні ділянки – виникнення, перехід або припинення прав на неї, та обтяження таких прав.

Право власності та інші речові права на земельну ділянку, які виникли до 01 січня 2013 року, можна зареєструвати в реєстраційній службі за місцезнаходженням нерухомості.

У разі, якщо немає наміру вчиняти дії з земельною ділянкою, державна реєстрація прав у єдиному Державному реєстрі прав проводиться за бажанням власника чи користувача. Якщо ж із земельною ділянкою будуть вчинятись нотаріальні дії, державна реєстрації прав на неї проведеться безпосередньо нотаріусом одночасно із вчиненням таких дій, без попереднього та подальшого звернення до реєстраційної служби.

Новостворена земельна ділянка (з 01 січня 2013 року ) спочатку проходитиме державну реєстрацію в органах земельних ресурсів. Власник для проведення державної реєстрації права власності на неї може звернутись з відповідною заявою та документами до реєстраційної служби самостійно або через державного кадастрового реєстратора, який проводив реєстрацію земельної ділянки.

Повноваження територіальних органів Держземагентства в питаннях оформлення земельних ділянок та інших об’єктів Державного земельного кадастру передбачені Порядком ведення Державного земельного кадастру, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року № 1051.

Згідно з цим Порядком територіальними органами земельних ресурсів здійснюватимуться:

– державна реєстрація земельних ділянок;

– надання витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

– надання відомостей про об’єкти Державного земельного кадастру (землі в межах державного кордону України, землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць, обмеження у використанні земель).