24 листопада в Головному управлінні Держгеокадастру в Івано-Франківській області під головуванням начальника – Михайла Капусняка, відбулась виробнича нарада з керівниками структурних підрозділів апарату та начальниками відділів у районах, містах та селищах.

На сьогодні, впровадження ринку землі та реалізація земельної  реформи  – одне з ключових завдань парламенту та уряду.  Особливий статус земельного питання як для Івано-Франківщини, так і  держави в цілому є пріоритетним в політикумі сьогодення та є визначальним чинником у внутрішніх і зовнішніх показниках економічного розвитку, стабільності, реалізації соціально-значимих  інвестиційних проєктів. Тож, з огляду на реформування земельних відносин, впровадження законодавчих змін та нововведень в  земельній сфері, Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру  взято курс на максимальне спрощення земельних сервісів, децентралізації в управлінні земельними ресурсами, надання послуг у земельних питаннях у максимально стислі строки, автоматизації функцій всіх земельних процесів, тощо – на цих концептних складових і на безумовному виконанні завдань що постали перед спеціалістами Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області акцентував очільник землевпорядної служби – Михайло Капусняк.

Відтак, керівництвом земельного відомства Івано-Франківщини до детального розгляду і аналізу було заслухано та опрацьовано ряд актуальних  питань. Зокрема, ключовим завданням в  питанні автоматизації земельних сервісів є перманентне вдосконалення та наповнення перевіреними і достовірними відомостями ДЗК. Про роботу щодо актуалізації даних та дотримання термінів при здійсненні реєстрації об’єктів ДЗК доповів начальник управління державного земельного кадастру Володимир Андрушків.  Начальник управління землеустрою, використання та охорони земель Тетяна Шпак інформувала та зосередила увагу учасників робочого засідання на особливостях ведення, наданні відомостей та забезпеченні функціонування місцевого фонду документації із землеустрою та оцінки земель. Про введення в дію нової Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України 3 листопада цьогоріч, з визначальними та окремими аспектами щодо застосування норм даної постанови, доповіла  начальник відділу ринку та оцінки земель Катерина Антип.

 

Також, у ході наради обговорювалось питання щодо здійснення перевірок по дотриманню вимог земельного законодавства в межах територіальних громад, саме в частині взаємодії з структурними підрозділами та органами місцевого самоврядування, що зрештою призведе до оптимізації інспекторської діяльності загалом. Акцентовано на здійсненні заходів по відшкодуванню заподіяної шкоди під час проведення перевірок, забезпеченню показника результативності виявлених порушень від загальної кількості здійснених перевірок.

Після детального опрацювання питань, винесених на порядок денний,  а також конструктивного обговорення організаційних змін та  структурних складових, з огляду на адміністративно-територіальну реформу в державі, начальник Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Михайло Капусняк надав відповідні доручення фахівцям земельного відомства Івано-Франквщини до виконання в найближчому часі та окреслив конкретні завдання у подальшій роботі землевпорядників Прикарпаття.

Робоче засідання було проведено з безумовним дотриманням протиепідемічних заходів та застережень.