На виконання Указу Президента України від 15 жовтня 2020 року № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» і Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 р. № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» у  Головному управлінні Держгеокадастру в Івано-Франківській області втретє відбулася передача земель сільськогосподарського призначення, що розташовані за межами населених пунктів, із державної власності у комунальну. Ще чотири територіальні громади області отримали у розпорядження близько півтори тисячі гектарів: Чернелицька (570,2443 га), Тлумацька (504,0718 га),  Лисецька (27,8016 га),  Олешанська (383,7378 га), загалом 205 земельних ділянок.

Станом на сьогодні, громадам Прикарпаття вже передано 8,5 тисяч гектарів сільськогосподарських земель.

«Земля – цінний природний ресурс для територіальних громад, адже добробут громади, місцевий і загалом регіональний інвестиційний розвиток, об’єктивно, через систему соціально-економічних чинників напряму залежить від ефективного управління і землекористування, планування інфраструктури територій, контролю за використанням земельних ресурсів. Зрештою господарський підхід у землекористуванні є запорукою  господарської самодостатності громади…», – акцентувала Наталія Гаврищук. Також очільниця земельного відомства Івано-Франківщини проінформувала учасників заходу про необхідні процедурні кроки в здійсненні державної реєстрації на право комунальної власності на земельні ділянки, ознайомила з нормативно-правовими актами, а також зазначила що відтепер громади, в особі посадових осіб місцевого самоврядування,  набувають не тільки право та додаткові повноваження у розпорядженні земельними ділянками,  але й  певні обов’язки,   тому варто ознайомитись та   користуватись всім спектром наданих законом правових можливостей у сфері земельних відносин.

 

Перелік земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення, переданих у комунальну власність 01.12.2020 р.:

Чернелицька ОТГ 01.12.20

Тлумацька ОТГ 01.12.20

Лисецька ОТГ 01.12.20

Олешанська ОТГ 01.12.20

З переліком земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які передані у комунальну власність, можна ознайомитися на офіційному сайті Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області у розділі: «Передача земель громадам».