З початку запровадження ініціативи про забезпечення землею учасників антитерористичної операції в області до Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області та органів місцевого самоврядування із заявами про отримання земельних ділянок звернулися 7350 учасників АТО та членів родин загиблих воїнів.

Військові отримали 4128 дозвіл на розробку документації із землеустрою для відведення земельних ділянок загальною площею 1324,6 гектара, що складає 86% від загальної кількості поданих заяв.

Із загальної кількості прийнятих рішень про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок дозволи надано на:

– 2609 земельних ділянок площею 269,3 га – для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд;

– 418 земельних ділянок площею 29,8 га – для ведення  садівництва;

– 66 земельні ділянки площею 6,8 га для індивідуального дачного будівництва;

 – 1035 земельні ділянки площею 1018,7 га – для ведення особистого селянського господарства.

Загалом,  на Прикарпатті,  процедуру оформлення землі у власність вже завершили 1754 чол. на загальну площу 449,2 га, зокрема:

– 1285 земельних ділянок площею 121,5 га – для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд;

– 127 земельних ділянок площею 12,1 га – для ведення  садівництва;

– 12 земельні ділянки площею 1 га для індивідуального дачного будівництва;

– 330 земельні ділянки площею 314,6 га – для ведення особистого селянського господарства.

До Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області із заявами про отримання земельних ділянок звернулися 624 учасників АТО та членів родин загиблих воїнів.

Військові отримали 553 дозволів на розробку документації із землеустрою для відведення земельних ділянок загальною площею 366,3 га, що складає 88,6% від загальної кількості поданих заяв.

Із загальної кількості прийнятих рішень про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок дозволи надано на:

– 249 земельних ділянок площею 13,8 га – для ведення  садівництва;

– 304 земельні ділянки площею 352,5 га – для ведення особистого селянського господарства.

Варто зазначити, що по 46 зверненнях прийнято офіційні рішення про відмову у наданні дозволу на розроблення документації із землеустрою.

Основними чинниками при аргументованих відмовах є  знаходження земельної ділянки, яку бажає отримати учасник АТО, на землях, повноваження розпоряджатися якими не належить до компетенції Головного управління, приміром: землі лісогосподарського призначення, водного фонду, під об’єктами інженерної інфраструктури загальнодержавних та міжгосподарських меліоративних систем, пайованих або у власності (користуванні) третіх осіб.  Також ще однією із причин відмови в наданні землі іноді є й те, що деякі учасники АТО раніше скористалися своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки, а відповідно до ч. 4 ст. 116 Земельного кодексу України передача земельних ділянок у власність проводиться один раз по кожному виду.

Процедуру оформлення землі у власність у Головному управлінні Держгеокадастру в Івано-Франківській області вже завершили
174 військовослужбовців та 23 члени родин загиблих учасників АТО на загальну площу понад 134,0 га.

Переважна більшість з них призначена для ведення особистого селянського господарства – 127 ділянок загальною площею понад 127,4 га, решта 70 ділянок для ведення садівництва площею 6,6 га.