Від початку року державними інспекторами управління контролю за використанням та охороною земель управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області проведено 222 перевірки щодо дотримання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель. За результатами яких виявлено 189 порушень вимог земельного законодавства на загальній площі 519,0391 га.

У 1-ому кварталі при застосуванні заходів інспекторського впливу та з метою усунення виявлених порушень спеціалістами в підсумку здійснених заходів державного контролю: складено 143 протоколи про адміністративні порушення на загальну площу    189,2536 га, винесено 127 постанов на суму 27030,00 грн., та видано 141 припис на загальну площу 168,4580 га.

Також фахівці землевпорядної служби Івано-Франківщини з початку року розрахували розмір заподіяної шкоди внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу та використання земельних ділянок не за цільовим призначенням на суму 569284,63 грн., з яких 71 випадок, на суму 454670,43 грн., – відшкодовано у добровільному порядку, кошти надійшли до бюджетів місцевих  рад. Щодо інших порушників вживаються заходи щодо примусового стягнення завданої шкоди.

Також, задля виявлення і усунення порушень вимог земельного законодавства, державними інспекторами управління з контролю за використанням та охороною земель землевпорядної служби Івано-Франківщини перевірено винесені рішення, розпорядження, накази органів місцевого самоврядування. Тож протягом 1-ого кварталу скеровано 33 клопотання до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади про приведення рішень у відповідність,  розглянуто 110 звернень громадян, юридичних осіб та 32 вимоги правоохоронних органів, відповідно вжито заходи щодо їх усунення.