У грудні місяці, земельним відомством Івано-Франківщини продано право оренди на 18  наділів сільськогосподарського призначення державної власності за межами населених пунктів. Загальна площа земель склала більш як 270 гектара, а розмір річної плати за користування земельними ділянками, визначений за результатами торгів, становить 661 тис.грн.,  який орендарі сплачуватимуть щорічно до  місцевих бюджетів.

Загалом, від початку року на земельних торгах, організованих і проведених Головним управлінням Держгеокадастру в Івано-Франківській області,  продано права оренди на 92 земельні ділянки державної власності (за межами населених пунктів), загальною площею 1186 га, терміном на 7 та 10 років для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та фермерського господарства.  За результатами земельних торгів середній розмір річної орендної плати склав  23,79 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Таким чином, лише за перший рік користування землею, переможці торгів сплатили на рахунки місцевих рад понад 3млн гривень. Стільки ж надходитиме до місцевих бюджетів Івано-Франківщини щороку, упродовж всього терміну дії договорів оренди на земельні ділянки.

Найбільше – 16 земельних ділянок (понад 200 га) були передані в оренду з торгів у Рогатинському районі, також сільгоспвиробники придбали права оренди на 9 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в адмінмежах Болехівської міської ради (200 га) та в Калуському районі  – продано прав оренди   на 11 земельних ділянок (164 га).

Головним управлінням  оголошено  земельні торги  у формі аукціону щодо продажу права оренди по 30 земельних ділянках державної власності сільськогосподарського призначення  загальною площею 262  га.

Довідково:

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти з зазначенням місця розташування земельних ділянок, їхніх площ і кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру в розділі «Земельні аукціони».