18 листопада 2022 року делегація Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру на чолі з в. о. Голови Держгеокадастру Сергієм Завадським взяла участь у Другому загальному засіданні Правління 2022 року Європейської головної організації географічної інформації (EUROGI). Від України у заході також взяли участь заступник Представника України при ЄС Сергій Терещенко та перший секретар Представництва України при ЄС Віталіна Кицун. Засідання відбулося у м. Брюсселі (Королівство Бельгія).

У межах проведення засідання в. о. Голови Держгеокадастру Сергій Завадський і Президент EUROGI Ганс Брімерш підписали Меморандум про співробітництво між Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру і Європейською головною організацією географічної інформації (EUROGI).

Метою реалізації цього документа є розвиток співпраці у сфері географічної інформації та розвиток національної інфраструктури геопросторових даних України, а також адаптація законодавства до положень права Європейського Союзу (ЄС) та його імплементація у контексті надання Україні статусу кандидата в члени ЄС,  співробітництво у сфері географічної інформації та розвитку НІГД на користь обох організацій, що передбачає, зокрема, обмін знаннями та досвідом, а також сприяння створенню можливостей для налагодження відповідних зв’язків.

Під час зазначеного заходу відбувся семінар на тему: «Штучний інтелект та геопросторова інформація», у ході якого учасники обговорили актуальні геопросторові питання.

Очільник Держгеокадастру Сергій Завадський висловив щиру вдячність команді EUROGI за підтримку української геопросторової спільноти та відзначив ініціативу керівництва EUROGI з організації проведення навчального курсу: «Специфікація геопросторових даних» для українських експертів та вищого керівництва нашої держави.

Довідково:

Європейську головну організацію географічної інформації (EUROGI) (European Umbrella Organisation for Geographic Information – EUROGI) було створено у 1993 році за ініціативи XIII Генерального директорату Європейської комісії. Організація є членом Комітету експертів ООН з управління глобальною геопросторовою інформацією (UN-GGIM), вона об’єднує значну кількість учасників у сфері ГІС, просторових даних та географічної інформації.