Сьогодні, 28 вересня в Івано-Франківській ОДА  відбулась нарада  голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук з керівниками структурних підрозділів ОДА, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, головами райдержадміністрацій, районних рад, міськими, селищними, сільськими головами.

Виконуючий обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, Олег Шастко доповів про головні базові константи і норми Закону України № 552-IX   «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», що запроваджує ринок земель сільськогосподарського призначення та набрав чинності 01.07.2021 року. А також проінформував присутніх, що з моменту відкриття ринку землі, за період з 01 липня по 24 вересня 2021 року, відповідно до даних Держгеокадастру  по Івано-Франківській області:

–        укладено правочинів (угод) щодо продажу с/г земель  – 628

–        площа земель, по яким зареєстровано правочини         – 236,0 га

–        середня вартість 1 га по області                                    – 19,1 тис. грн

Важливою передумовою у формуванні державної політики в сфері земельних відносин та дерегуляції земельних відносин загалом, що дасть можливість збільшувати надходження, здійснювати земельний нагляд та контроль є проведення інвентаризації земель на теренах області.

. Так, за кошти держаного бюджету протягом 2013 – 2020 років на території області проведено роботи з інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності, в результаті чого до Національної кадастрової системи внесено дані 6379 земельних ділянок на площу 50,88 тис. га.  У 2020 році землі несільськогосподарського призначення та внесено до Національної кадастрової системи дані про 63 земельні ділянки загальною площею 47,24 тис. га. У 2021 році відповідно до пропозицій плану заходів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру за бюджетною програмою «Проведення інвентаризації земель та оновлення картографічної основи Державного земельного кадастру», в частині проведенні інвентаризації земель на території Івано-Франківської області, заплановано проведення державної інвентаризації земель на площу 48000 га. Облдержадміністрацією прийнято розпорядження від 30.07.2021 № 289 «Про проведення державної інвентаризації земель» на загальну площу 47985,3 га, з них:

– 1306 га – землі оборони;

– 46679,3 га – землі лісогосподарського призначення державної власності.

Головним управлінням 06.08.2021 оголошено тендер по предмету послуги з проведення державної інвентаризації земель на території Івано-Франківської області на суму 6142118,4 грн. на загальну площу 47985,3 га, станом на сьогодні тендерним комітетом розглядаються пропозиції на відповідність умовам  тендеру.

Також, очільник земельного відомства, наголосив, що Регіональна Програма розвитку земельних відносин в Івано-Франківській області на 2021-2025 роки визначає одним із пріоритетних завдань саме: проведення інвентаризації земель. Що безумовно призведе до підвищення ефективності реалізації державної політики в галузі земельних відносин, дасть змогу досягти сталого розвитку землекористування, розбудови громад в позиції збільшення місцевих доходів, ефективного управління і функціонування ринку землі та загалом сформувати інвестиційно-привабливе землекористування на Прикарпатті.