Новини

Колегія Держгеокадастру: підсумки 2020 року та пріоритетні напрями на найближчу перспективу

28 грудня 2020 року відбулася колегія Держгеокадастру, на якій були підбиті підсумки роботи за 2020-й та визначені пріоритетні напрями на наступний рік. Засідання відбувалося із врахуванням карантинних заходів та обмежень у режимі відеоконференції. Участь у заході взяли заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Т. Висоцький, в. о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру О. Пінчук, заступники Голови Держгеокадастру та інші члени колегії Держгеокадастру, керівники структурних підрозділів апарату Держгеокадастру, керівники ГУДів.

Свою роботу колегія розпочала із підбиття підсумків роботи Держгеокадастру у 2020 році, пріоритетними завданнями на який було визначено наповнення та відкритість Державного земельного кадастру, діджиталізацію усіх процесів, спрощення землевпорядних процедур, перезавантаження оціночної діяльності, поліпшення результатів проведення державного контролю за використанням та охороною земель, створення національної інфраструктури геопросторових даних, кадрове оновлення центрального апарату Держгеокадастру та його територіальних органів, оптимізація роботи державних підприємств, які належать до сфери управління Держгеокадастру.

Окрім цього, присутні обговорили стан виконання Держгеокадастром завдань, поставлених Президентом України та Урядом у 2020 році. Зокрема активізацію діяльності із передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність територіальних громад, що здійснювалася в межах децентралізації на виконання Указу Президента України від 15 жовтня 2020 р. № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 р. № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин». Станом на сьогодні Держгеокадастром передано з державної у комунальну власність 1 202 територіальних громад 1,88 млн га земель сільськогосподарського призначення (з 2 млн га запланованих).

Підбиваючи підсумки своєї роботи, колегія визначила пріоритетні напрями діяльності Держгеокадастру на наступний 2021 рік, а саме:

  • створення передумов для повноцінного функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення та забезпечення відкритого, прозорого та рівного доступу учасників ринку до інформації про земельні ділянки;
  • вдосконалення та наповнення актуальними і достовірними відомостями Державного земельного кадастру, зокрема, впровадження нових електронних сервісів;
  • створення національної інфраструктури геопросторових даних України та осучаснення регулювання топографо-геодезичної діяльності;
  • продовження організаційної реформи Держгеокадастру.

Пропозиції та зауваження, висловлені членами колегії під час обговорення, заплановано до розгляду під час наступного засідання колегії у 2021 році.