В Головному управлінні Держгеокадастру в Івано-Франківській  області, відділом державної експертизи впродовж 2020 року надано 189 адміністративних послуг з проведення державної експертизи землевпорядної документації, що підлягає обов’язковій державній експертизі.  З них 45% документацій із землеустрою, що надійшли до опрацювання, оцінено позитивно та погоджено.

Спеціалісти проводили Державну експертизу з метою дослідження, перевірки, аналізу та оцінки об’єктів експертизи  в Івано-Франківській області на предмет їх відповідності вимогам чинного законодавства, з’ясовували відповідність землевпорядної документації встановленим стандартам та нормам. За результатами опрацювання, фахівцями відділу були підготовлені відповідні обґрунтовані висновки.

Сума коштів, зарахованих до бюджету у 2020 році від надання такої адміністративної послуги складає 73 459,52 тис. гривень.

Крім того, відділом державної експертизи здійснено контроль за усуненням зауважень у 212 висновках державної експертизи, з них 143 об’єкти погоджено, що становить 67%  від загальної кількості.

Також, минулоріч погоджено 11 проєктів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів. Зокрема: с. Хриплин, с. Борщів, с. Борщівська Турка, с. Хлібичин, с. Видинів, с. Креховичі, с. Брошнів-Осада, с. Сарники,  с. Діброва, с. Заливки, с. Вовчківці, с. Перерів, с. Манява, с. Липовиця, с. Підбережжя. Відомості про землі в межах територій  цих адміністративно-територіальних одиниць населених пунктів внесено до Державного земельного кадастру відповідно до Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012р № 1051.

У 2020 році відділом державної експертизи проведено експертизу 6 проєктів землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду. Як от:  ботанічних заказників місцевого значення «Урочище «Дуброва та Язвине» та «Урочище «Вертебиста» на території Рогатинського району. Також експертами опрацьовано проєкт землеустрою Дністровського регіонального ландшафтного парку на території Тлумацького району і відомості про об’єкт та обмеження у використанні земель внесено до Державного земельного кадастру та відображаються в інформаційному полі Публічної кадастрової карти «Обмеження у використанні земель».