За результатами здійснення претензійно-позовної роботи Головним управлінням Держгеокадастру в Івано-Франківській області за період з 01.01.2020 року по сьогоднішній день до місцевих та державного бюджету стягнуто 113 542, 59 грн. шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням,   зняття    ґрунтового   покриву   (родючого  шару   ґрунту)   без спеціального дозволу.

Так, за результатами претензійної діяльності  Головного управління та контролю за своєчасним вжиттям заходів за результатами розгляду претензійних матеріалів, порушниками сплачено 77 981,31 грн., за пред’явленими позовами – 35 561,28 грн. шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням,   зняття    ґрунтового   покриву   (родючого  шару   ґрунту)   без спеціального дозволу.

Від початку 2017 року юридичною службою Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, що представляє і забезпечує інтереси держави у суді, сума завданої державі шкоди, штрафу та пені за порушення земельного законодавства, згідно з рішеннями суду, що набрали законної сили становить понад 1 млн. 700 тис. гривень.