Відповідно до Закону України від 19.05.2011 № 3392-VІ «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» висновок державної експертизи землевпорядної документації щодо об′єктів, які підлягають обов′язковій державній експертизі відноситься до документів дозвільного характеру.

Суб′єкти господарської діяльності подають документацію із землеустрою для проведення обов′язкової державної експертизи державному адміністратору у Центрі надання адміністративних послуг у м. Івано – Франківськ. Також в подальшому державним адміністратором здійснюється видача висновку замовнику.

Протягом І кварталу 2018 державними адміністраторами Центру надання адміністративних послуг м. Івано – Франківська прийнято 63 документацій із землеустрою для проведення обов′язкової державної експертизи, які передані до Головного управління для проведення державної експертизи та підготовки відповідного висновку.

З них 6 проектів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту, 13 проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки, та 28 технічних документацій по розрахунку нормативно – грошової оцінки земельних ділянок.

З них 30 об’єктів оцінено позитивно, 16 об’єктів повернуто на доопрацювання, та 1 об’єкт оцінено негативно.