24-25 листопада 2022 року в м. Луцьку у Центрі надання адміністративних послуг відбувся практикум з питань земельних відносин «Зміни до земельного законодавства під час воєнного стану. Здійснення державного контролю за використанням та охороною земель громадами», організований Асоціацією міст України, в якому взяв участь директор Департаменту контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру Тарас Гаращенко.

У ході практикуму Тарас Гаращенко виступив з доповіддю щодо  законодавчого регулювання у сфері здійснення державного контролю за використанням та охороною земель виконавчими органами сільських, селищних, міських рад у межах делегованих повноважень, зокрема, щодо порядку здійснення державного контролю, призначення державних інспекторів, проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду тощо. Також Тарас Гаращенко ознайомив учасників із змінами у роботі державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру в період воєнного стану.

Учасники практикуму – провідні фахівці та експерти з питань земельних відносин Асоціації міст України, органів місцевого самоврядування, громадських організацій обговорили зміни у сфері земельних відносин в період воєнного стану, розглянули проекти нормативно-правових актів щодо земельних відносин, які перебувають на розгляді ВРУ, обговорили питання щодо повноважень громад стосовно здійснення державного контролю, запобігання порушенням та зловживанням, здійснення перевірок у сфері земельних відносин. Під час заходу Асоціація міст України презентувала методичні рекомендації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель органами місцевого самоврядування.