16 листопада 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 1113 про «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», яка запускає механізм повноцінної передачі земель сільськогосподарського призначення всім без виключення об’єднаним територіальним громадам нашої держави.

Прийняття цієї Постанови є важливим кроком у здійсненні земельної реформи Президента України в частині земельної децентралізації та передачі сільськогосподарських земель органам місцевого самоврядування. Після отримання земель у комунальну власність громади зможуть розпоряджатись та якісно, ефективно  управляти земельними ресурсами в межах своєї території.

Відповідно Головним управлінням Держгеокадастру в Івано-Франківській області формуються переліки земельних ділянок сільськогосподарського призначення,передача яких буде здійснена із  державної в комунальну власність.

Для забезпечення виконання, Указу Президента України «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та Постанови Кабінету Міністрів України   «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин», з дня набрання повноважень новообраною радою об’єднаної територіальної громади, головам громад, що вже приступили до виконання повноважень чи найближчим часом розпочнуть роботу – рекомендуємо звертатися до Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області з Клопотанням щодо передачі у комунальну власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у порядку, визначеному законом.