Впродовж 2020 року державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель в Івано-Франківській області провели 555 перевірок дотримання вимог земельного законодавства на загальній площі 15,73 тис. гектарів. За результатами здійснених заходів державного контролю виявлено 540 порушень дотримання вимог земельного законодавства на загальній площі 26, 58 тис. гектарів.

При застосуванні заходів інспекторського впливу та з метою усунення виявлених порушень спеціалісти склали 383 протоколи про адміністративні правопорушення, вручили 137 приписів про усунення порушень, винесли 377 постанов  про накладання адміністративного стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 86,54 тис. гривень. У добровільному порядку порушниками минулоріч було  сплачено  понад 396 тис. гривень.

Також фахівці землевпорядної служби Івано-Франківщини за минулий рік розрахували розмір заподіяної шкоди внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу та використання земельних ділянок не за цільовим призначенням на суму 3,48 млн грн., в тому числі завданої державі –  1,95 млн гривень. До органів прокуратури  та правоохоронних органів для вжиття  відповідних заходів реагування скеровано 11 справ на суму понад 1 мільйон гривень.

Водночас, у 2020 році державними інспекторами управління з контролю за використанням та охороною земель землевпорядної служби Івано-Франківщини перевірено винесені рішення, розпорядження, накази органів місцевого самоврядування на предмет виявлення при прийнятті, порушень вимог земельного законодавства. За результатами здійснених заходів державного контролю, спеціалістами управління направлено 66 клопотань до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, щодо проведення рішень у відповідність до норм чинного законодавства.

Крім того, фахівці здійснили державний контроль за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів шляхом розгляду 618 звернень громадян та юридичних осіб та 99 вимог органів прокуратури та інших правоохоронних органів.