23 жовтня, виконуючий обов’язки начальника Головного управління Віталій Семенюк провів виробничу нараду з керівниками районних структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області.
Про стан виконання доручення Головного управління Держгеокадастру щодо встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць до державного земельного кадастру відповідно до «Проектів формування території сільських рад та населених пунктів» на території Івано-Франківської області, а також про проведення робіт із землеустрою, пов’язаних із встановленням і зміною меж населених пунктів доповів Володимир Андрушків – начальник управління державного земельного кадастру. Причому зазначив, що Проекти формування територій сільських, селищних Рад та населених пунктів , нерідко, розроблялися та затверджувалися із різного роду неточностями та помилками, в тому числі «накладенням» територій суміжних рад чи суміжних населених пунктів, що призвело до виникнення «нічийних» територій. Окремою проблемою часто ставало перетинання земельних ділянок межею між двома радами чи населеними пунктами, внаслідок чого ділянка отримувала «подвійне» територіальне підпорядкування. Тому було проведено аналіз та складено переліки населених пунктів з врахуванням вищезазначених помилок. Відповідно до опрацьованої та поданої інформації відділами та управліннями ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області, за попереднім аналізом передбачено внести відомості щодо 348 населених пунктів, що дозволить спростити відповідні адміністративні процедури та мінімізувати кількість потенційних конфліктів у процесі управління територіями.
Про підготовку лотів, для проведення торгів з продажу прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, які заплановано реалізувати на земельних торгах інформував начальник відділу ринку та оцінки земель Головного управління Володимир Бурденюк. Зокрема, повідомив, що в області зараз визначено 196 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 2152 га, право оренди на які буде виставлено на земельні торги. Зазначив, що Головним управлінням й надалі продовжується робота над формуванням переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення, права на які виставляються на земельні торги у формі аукціону. Заступник начальника Головного управління Держгеокадастру Анатолій Собчук наголосив на необхідності здійснити підбір інвестиційно-привабливих земельних ділянок право оренди яких можна реалізувати на аукціоні.
Щодо організації роботи стосовно надання у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності учасникам АТО доповіла Ольга Король, начальник відділу землеустрою та охорони земель. Проінформувала керівників територіальних управлінь, відділів про своєчасність актуалізації альбому-атласу з резервування земельних ділянок для учасників антитерористичної операції та акцентувала на необхідності здійснювати роз’яснювальну роботу та надавати консультативну допомогу учасникам АТО, котрі отримали дозвіл на розроблення документації із землеустрою, проте з різних причин ще її не виготовили, чи не подали на затвердження для отримання земельних ділянок у власність.
Також, Ольга Король доповіла про стан реєстрації земельних ділянок переданих у комунальну власність ОТГ. Адже, Івано-Франківська область, одна з перших в Україні що передала землі сільськогосподарського призначення державної власності (2111 земельних ділянок, площею 13,364 тис.га) у комунальну власність новоствореним об’єднаним територіальним громадам. Проте не всі ОТГ провели державну реєстрацію переданих земель, що відповідно унеможливлює їх право розпоряджатись цими землями.
Про стан реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок територіальними органами Держгеокадастру доповіла – начальник управління землеустрою та охорони земель Тетяна Шпак. Зауважила, що за результатами розгляду проекту землеустрою відповідальний експерт державно експертизи у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня надходження проекту землеустрою, готує висновок та скріплює його в електронній формі своїм електронним цифровим підписом, після чого реєструє у системі електронного документообігу Держгеокадастру, проте не всі реєстратори чітко дотримуються доручень Держгеокдастру, проявляють неуважність, допускають помилки. Саме в частині дотримання вимог експертами державної експертизи та спеціалістами, які здійснюють реєстрацію проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Приміром, в полі «Короткий зміст» обов’язково необхідно зазначити замовника документації із землеустрою, площу, цільове призначення та місце розташування земельної ділянки, не правильно вказуються прізвища землекористувача, площі ділянки, та її адреси.
Також було заслухано питання про організацію та проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, які займають посади державної служби категорії «Б» та «В» у 2018 році.
Завершуючи нараду, виконуючий обов’язки начальника Головного управління Віталій Семенюк дав відповідні доручення керівникам структурних підрозділів Головного управління у районах та наголосив на вчасному їх виконанні.