prezidentУказом Президента України від 12 березня 2012 року № 187/2012 затверджено національний план дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава”. Зокрема, у розділі «Земельна реформа. Створення прозорого ринку земель сільськогосподарського призначення» передбачено розробку методики проведення інвентаризації земель та проведення реєстрації в Державному земельному кадастрі не менше 70% сформованих земельних ділянок державної власності. Проведення інвентаризації земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення на рівні 80%. Встановлення та внесення до Державного земельного кадастру інформації щодо 70% водоохоронних зон,прибережних захисних смуг вздовж річок, морів,навколо озер, водосховищ та інших водойм, а також встановлення пляжних зон водоохоронних зон, прибережних захисних смуг уздовж морів.

В усіх територіальних органах Державного агентства земельних ресурсів України буде запроваджений єдиний програмно-апаратний комплекс інформаційної автоматизованої системи ведення Державного земельного кадастру.

На розгляд Верховної Ради України планується внесення проекту Закону України про спрощення дозвільних процедур при розробленні, погодженні та затвердженні документації із землеустрою, скорочення кількості дозвільних органів у цій сфері, передбачивши, зокрема:

– впровадження принципу мовчазної згоди у діяльність Комісії з розгляду питань, пов’язаних із погодженням документації із землеустрою, під час розгляду документації із землеустрою стосовно представників державних органів та органів місцевого самоврядування (крім представників органів земельних ресурсів, органів містобудування та архітектури);

– скасування процедури погодження з відповідним органом місцевого самоврядування, місцевою державною адміністрацією під час розробленняпроектів землеустрою щодо земельних ділянок, які перебувають у приватній власності, якщо таке розроблення здійснюється відповідно до містобудівної документації та/або документації із землеустрою;

– запровадження спрощеної процедури зміни цільового використання земельної ділянки у межах однієї категорії земель.

Також буде скасоване ліцензування господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт та запровадження сертифікації спеціалістів, які виконують такі роботи.