За 2012 рік відділом державної землевпорядної експертизи та контролю за дотриманням ліцензійних умов проведено державну землевпорядну експертизу 201 об’єктів проектно-технічної документації. З них погоджено позитивно 138, повернуто на доопрацювання 45, не погоджено 18.
Підготовлено та направлено в Держземагентство на обов’язкову державну експертизу 5 об’єкті державної експертизи.
На території Івано-Франківської області в період 2012 року здійснюють господарську діяльність щодо проведення землевпорядних та землеоціночних робіт 77 суб’єктів господарювання, в яких станом на 01.12.2012 року дійсна ліцензія.
Згідно наказу Держземагентства України від 30.11. 2011 №289 «Про затвердження плану перевірок» заплановано проведення 14 перевірок дотримання суб’єктами господарювання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт на 2012 рік.
Відповідно до наказів Держземагентства України, Головним управлінням Держземагентства в Івано-Франківській області протягом 2 місяців проведено 4 планових перевірки дотримання суб’єктами господарювання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт. За результатами проведеної перевірки Госпрозрахункового проектно-виробничого архітектурно-планувального бюро відділу архітектури і містобудування Коломийської міської ради направлено матеріали на позбавлення ліцензії
10 запланованих перевірок дотримання суб’єктами господарювання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою, за 2012 рік не було проведено у зв’язку із прийняттям 23.02.2012 року Закону України «Про особливості здійснення державного нагляду (Контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності», який набрав чинності 07.04.2012 року.
Вказаним Законом забороняється здійснювати планові та позапланові заходи органами державного нагляду (контролю), їх посадовими особами щодо фізичних осіб-підприємців, які не зареєстровані платниками податків на додану вартість, діяльність яких не віднесена до високого ступенів ризику відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, що передбачає включення податку на додану вартість до складу єдиного податку, діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».