У ході Об’єднаної конференції EuroGeographics з обміну знаннями, що відбулася у Брюсселі (Бельгія), Голова Держземагентства України Сергій Тимченко зустрівся з виконавчим директором європейської організації EuroGeographics, експертом комітету Організації Об’єднаних Націй “Управління глобальною географічною інформацією” – Європа (ООН – GGIMEurope) Дейвом Ловеллом. Під час зустрічі європейський експерт позитивно оцінив досягнення України у розвитку Державного земельного кадастру як основи для створення Національної інфраструктури геопросторових даних, особливо відзначив публічний доступ до кадастрової інформації в Україні та надання он-лайн сервісів.
Дейв Ловелл презентував українським колегам низку європейських проектів, пов’язаних з інтеграцією систем геопросторових даних об’єднаної Європи.
У свою чергу Сергій Тимченко зазначив, що Україна технічно вже сьогодні готова до участі у європейських проектах зі створення інфраструктури геопросторових даних відповідно до європейських рекомендацій та директив.
У ході Об’єднаної конференції EuroGeographics українська делегація взяла участь в обговоренні та обміні знаннями з питань, що становлять спільний інтерес, зокрема у розширенні співробітництва у сфері геодезії, картографії, кадастру та геопросторових даних.
– Участь України у європейських проектах є черговим кроком на шляху до євроінтеграції, – наголосив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко. – Така співпраця дасть можливість налагодити зв’язки як з розробниками, так і користувачами геопросторової інформації для заохочення довгострокової взаємної підтримки.
У ході переговорів домовлено, що наступний семінар з обміну досвідом з питань земельного кадастру, управління землями та геоінформаційних технологій європейських країн пройде в Києві навесні 2014 року.
Також уже є домовленість, що EuroGeographics надасть консультативну та методичну допомогу Держземагентству України щодо законодавчого врегулювання національної інфраструктури геопросторових даних, зокрема впровадження принципів європейської директиви INSPIRE, а також щодо технічних аспектів у цьому питанні (створення різноманітних баз, перетворення даних, розробка програмного забезпечення тощо).
Сьогодні питання розвитку інфраструктури геопросторових даних є актуальним і набуло світового масштабу. Тому вирішено створити окремий комітет ООН “Управління глобальною географічною інформацією”. Під час конференції EuroGeographics відбулося засідання європейської частини установчого оргкомітету зі створення цього комітету.
До складу установчого оргкомітету входить Україна в особі Держземагентства України.
Українська сторона представила позиції Держземагентства України щодо перспектив розвитку геоінформаційних технологій в Україні, створення Національної інфраструктури геопросторових даних, розвитку Державного земельного кадастру, управління та охорони земельних ресурсів.
Також українська делегація налагодила контакти з країнами-учасницями заходу, що надасть можливість розвитку подальшого міжнародного співробітництва, обміну досвідом у сфері земельних відносин, кадастру та геоінформаційних технологій.
Довідково:
EuroGeographics – це міжнародна некомерційна організація, представницький орган та членська асоціація національних картографічних, кадастрових та реєстраційних організацій Європи. Вона об’єднує 59 членів із 47 країн, охоплюючи всі без винятку європейські країни.
Країни-члени EuroGeographics інвестують щороку близько 1,5 мільярда євро у розвиток геоінформації, використовують передові технології для створення, управління, обслуговування та надання доступу до авторитетних національних баз даних. EuroGeographics разом із країнами-членами розвивають інфраструктуру для інтеграції їх національних даних, включаючи топографічну та земельну інформацію, з метою впровадження інтегрованої Європейської системи розміщення (ELF) для широкого спектру користувачів.
Шляхом обміну найкращим досвідом та створення стандартних специфікацій даних, EuroGeographics прагне забезпечити сумісність та взаємозв’язок індивідуальних геоінформаційних баз даних країн-членів. Це забезпечить Європу офіційною високоякісною геоінформацією, необхідною для розроблення політики та законодавства у різних країнах у галузі навколишнього середовища, конкурентоспроможного бізнесу, комунальних послуг, правових систем, безпеки тощо.
Прес-служба Держземагентства України