У цьому році, станом на 24 жовтня, органи земельних ресурсів провели інвентаризацію 14,05 тис. земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 292,83, тис. гектарів. Лише за два останні тижні темпи виконання робіт збільшились на 15 відсотків. До кінця року планується провести інвентаризація 1689,7 тис. га земель. На виконання цих робіт з державного бюджету передбачено 202,7 млн. гривень, що є рекордним показником за часи проведення земельної реформи.
«Інвентаризація земель – одне із першочергових завдань, яке в інтересах держави має бути виконане у найкоротші терміни на високому професійному рівні, – підкреслив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко на апаратній нараді. – Інформаційне наповнення бази Державного земельного кадастру дозволить Україні вже найближчим часом досягти рівня провідних європейських країн, де кожна земельна ділянка має свій кадастровий номер і на обліку у держави знаходиться кожна будова. Для нашої країни це буде ще одним рішучим кроком до завершення земельної реформи та наведення порядку у сфері земельних відносин».
Крім того, очільник земельного відомства і поставив завдання керівникам територіальних органів земельних ресурсів прискорити виконання інвентаризації земель, що є надійним джерелом отримання достовірної інформації про земельні ділянки як і ті, що вже знаходяться у банку даних кадастру, так і ті, що ще належить відповідним чином врахувати.
Слід зауважити, що проведення інвентаризації земель дозволяє встановлювати місце розташування об’єктів землеустрою, їх розміри та межі, правовий статус, виявляти земельні ділянки, які використовуються нераціонально, не за цільовим призначенням, або взагалі опинилися поза господарськими інтересами громадян та держави.
За допомогою цих відомостей органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування отримують повну достовірну інформацію про земельні ресурси.
Наявність точних даних про земельні ділянки сприяє прийняттю обґрунтованих рішень під час перерозподілу земель, оперативному врегулюванню земельних питань, встановленню правильних розмірів плати за землю та значному збільшенню надходжень до місцевих бюджетів від платежів за землю, які після проведення робіт з інвентаризації збільшуються, як правило, в 2-2,5 раза.
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів