ДЕРЖЗЕМАГЕНТСТВО УКРАЇНИ
Головне управління Держземагентства в Івано-Франківській області
НАКАЗ
19 квітня 2013 року Івано-Франківськ № 61
Про затвердження Порядку проведення
іспиту кандидатів на заміщення вакантних
посад державних службовців
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 169 „Про затвердження Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців” (із змінами)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення іспиту (надалі – Порядок) та Перелік питань для перевірки знання законодавства кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців Головного управління Держземагентства в Івано-Франківській області, відділів (управлінь) Держземагентства у районах та містах (надалі – Перелік питань) (додаються).
2. Голові конкурсної комісії Головного управління, першому заступнику начальника Головного управління Жилі С.В. :
2.1. Забезпечити проведення іспитів кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців відповідно до цього Порядку.
3. Начальникам управлінь (відділів) Держземагентства у районах та містах взяти до відома цей Порядок та Перелік питань.
4. Накази Головного управління від 14.05.2012 №122 «Про затвердження Порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців», від 20.12.2012 №232 «Про внесення змін до п.4 Порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців» визнати такими, що втратили чинність.
5. Контроль за виконанням даного наказу покласти на першого заступника начальника Головного управління Жилу С.В.
Начальник Головного управління В.Д.Боднарчук
Перший заступник начальника Головного управління С.В.Жила
Начальник управління державного земельного кадастру М.Г.Дубей
Начальник відділу оцінки та ринку земель В.В.Бурденюк
Начальник відділу землеустрою та охорони земель Т.Г.Шпак
Начальник відділу документального, господарського
та організаційного забезпечення І.В.Дудка
Начальник юридичного відділу М.М.Капусняк
Начальник відділу бухгалтерського обліку,
фінансів та звітності Р.М.Дузінкевич
Головний спеціаліст із запобігання
та протидії корупції В. М.Базильов
Завідувача сектору кадрової політики О.В. Яцків
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказом Головного управління Держземагентства в Івано-Франківській області
від _____________________ №_____
ПОРЯДОК
проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних
посад державних службовців Головного управління Держземагентства в Івано-Франківській області, відділів (управлінь) Держземагентства у районах та містах
- 1.Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає правові та організаційні засади проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців Головного управління Держземагентства в Івано-Франківській області, управлінь (відділів) Держземагентства у районах та містах Івано-Франківської області , як одного з етапів конкурсу, що проводиться відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 № 169 (із змінами) (далі – Порядок проведення конкурсу).
1.2. Мета проведення іспиту – об’єктивна оцінка знань і здібностей кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців Головного управління Держземагентства в Івано-Франківській області, управлінь (відділів) Держземагентства у районах та містах.
1.3. Іспит проводиться конкурсною комісією Головного управління Держземагентства в Івано-Франківській області (далі – конкурсна комісія).
1.4. Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають до конкурсної комісії Головного управління протягом 30 календарних днів із дня оголошення про проведення конкурсу такі документи:
заяву про участь у конкурсі, де зазначається про ознайомлення заявника із встановленими законодавством обмеженнями щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби;
письмову згоду на проведення спеціальної перевірки;
заповнену особову картку (форма П-2 ДС) із відповідними додатками;
дві фотокартки розміром 4х6 см;
копії документів про освіту, засвідчені нотаріально чи в іншому встановленому законодавством порядку;
декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за формою, визначеною Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції»;
копію першої та другої сторінок паспорта громадянина України, засвідчену кадровою службою;
копію трудової книжки засвідчену нотаріально чи в іншому встановленому законодавством порядку (для військовослужбовців або військовозобов’язаних);
медична довідка про стан здоров’я за формою, затвердженою МОЗ;
копію військового квитка засвідчену нотаріально чи в іншому встановленому законодавством порядку.
Особи, які працюють в Головному управлінні Держземагентства в Івано-Франківській області і бажають взяти участь у конкурсі, зазначених документів до заяви не додають.
1.5. До іспиту допускаються кандидати на заміщення вакантних посад, документи яких відповідають установленим вимогам щодо прийняття на державну службу, передбаченим для кандидатів на посади державних службовців.
Особи, документи яких не відповідають встановленим вимогам, за рішенням голови конкурсної комісії до іспиту не допускаються, про що їм повідомляється кадровою службою з відповідним обґрунтуванням.
Якщо кандидат наполягає на участі в іспиті за даних обставин, він допускається до іспиту, а остаточне рішення приймає конкурсна комісія.
Кандидати, які подали недостовірні відомості, до участі в конкурсі не допускається.
1.6. Об’єктивність проведення іспиту забезпечується однаковими умовами: тривалістю іспиту, змістом та кількістю питань, підрахунком результатів і відкритістю інформації про них, єдиними критеріями оцінки.
1.7. Проведення іспиту для кандидатів на заміщення вакантних посад передбачає перевірку та оцінку їх знань Конституції України, Законів України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції», а також законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень Головного управління Держземагентства в Івано-Франківській області, відділів (управлінь) Держземагентства у районах та містах.
Перелік питань на перевірку знання Конституції України, Законів України «Про державну службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції», законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень (далі – Перелік) наведений у додатку 1 до цього Порядку.
1.8. Питання для перевірки знань законодавства кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців Головного управління Держземагентства в Івано-Франківській області, управлінь (відділів) Держземагентства у районах та містах мають бути актуальними, ґрунтуватися на нормах чинного законодавства України.
1.9. Перелік питань обов’язково надається кадровою службою для ознайомлення всім учасникам конкурсу при поданні документів для участі в конкурсі.
1.10. Екзаменаційні білети формуються за встановленою формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку, і затверджується головою конкурсної комісії. До кожного білета включається по одному питанню на перевірку знання Конституції України, Законів України „Про державну службу”, „ Про засади запобігання і протидії корупції ”, та два питання для перевірки знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень Головного управління Держземагентства в Івано-Франківській області, відділів (управлінь) Держземагентства у районах та містах, всього п’ять питань.
1.11. Кількість білетів має бути не менше 15.
1.12. Процедура іспиту складається з трьох етапів:
1) організаційної підготовки іспиту;
2) складання іспиту;
3) оцінювання та підбиття підсумків іспиту.
1.12. Кадрова служба за погодженням із головою конкурсної комісії визначає дату проведення іспиту і повідомляє кандидатів про місце й час його проведення.
2. Організаційна підготовка до іспиту
2.1. Організаційна підготовка до іспиту здійснюється в день проведення іспиту з усіма кандидатами на заміщення вакантних посад.
2.2. Секретар конкурсної комісії інформує про тривалість та процедуру складання іспиту.
2.3. До початку іспиту секретар конкурсної комісії відповідає на запитання кандидатів щодо процедури іспиту. Інформація секретаря про умови складання іспиту має бути достатньою для кандидатів. Він повинен упевнитися, що всі кандидати зрозуміли умови іспиту, в іншому випадку слід дати додаткові пояснення. У разі виникненні спірних питань вони мають бути розв’язані головою конкурсної комісії.
3. Складання іспиту
3.1. Під час підготовки відповідей на запитання екзаменаційного білета повинні бути присутніми не менше трьох членів конкурсної комісії.
3.2. Приміщення для складання іспиту має відповідати умовам зручного розміщення, що унеможливлює спілкування кандидатів і забезпечує індивідуальну підготовку відповідей на питання білета. Кандидати не можуть самостійно залишати приміщення, в якому складається іспит, до його закінчення.
3.3. Іспит складається одночасно для кандидатів на заміщення однієї вакантної посади. У разі невеликої кількості кандидатів та за наявності відповідних умов, передбачених пунктом 3.2. цього Порядку, іспит може проводитися одночасно на заміщення кількох вакантних посад.
3.4. Іспит складається письмово за екзаменаційними білетами, які пропонуються кандидату за його вибором і відкриваються у присутності кандидатів на заміщення вакантних посад під час складання іспиту.
3.5. Іспит складається державною мовою.
3.6. При підготовці відповідей на питання білета кандидат здійснює записи на аркуші зі штампом Головного управління. Перед відповіддю обов’язково вказується прізвище, ім’я та по-батькові кандидата, номер білета і питання, зазначені в білеті.
Після підготовки відповідей на аркуші проставляються підпис кандидата та дата складання іспиту.
3.7. Загальний час для підготовки відповіді на екзаменаційний білет має становити 60 хвилин.
4. Оцінювання та підбиття підсумків іспиту
4.1. Для оцінки знань кандидатів використовується п’яти бальна система.
П’ять балів виставляється кандидатам, які виявили глибокі знання Конституції України, Законів України „Про державну службу”, „ Про засади запобігання і протидії корупції ” та успішно впоралися із запитаннями на перевірку знання земельного законодавства України та положень нормативно-правових актів з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу.
Чотири бали виставляється кандидатам, які виявили повні знання Конституції України, Законів України „Про державну службу”, „ Про засади запобігання і протидії корупції ” і достатньо володіють знаннями земельного законодавства України та обізнані з основними положеннями нормативно-правових актів з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідних структурних підрозділів, де вони працюватимуть.
Три бали виставляється кандидатам, які виявили розуміння поставлених питань в обсязі, достатньому для подальшої роботи.
Два бали виставляється кандидатам, які розуміють основні поняття нормативно-правових актів, але в процесі відповіді допустили значну кількість помилок.
Один бал виставляється кандидатам, які не відповіли на питання у встановлений строк.
4.2. Після закінчення часу, відведеного на складання іспиту, проводиться перевірка відповідей та їх оцінювання. Оцінка проводиться всіма членами комісії. Члени конкурсної комісії приймають спільне рішення щодо оцінки відповіді на кожне питання екзаменаційного білета. Такі оцінки виставляються на аркуші з відповідями кандидата.
4.3. Підбиття підсумків здійснюється шляхом додаванням балів за кожне питання і занесенням загальної суми балів в екзаменаційну відомість, форма якої наведена у додатку 3. З результатами іспиту кандидат ознайомлюється під підпис в екзаменаційному білеті.
4.4. Аркуші з відповідями кандидатів зберігаються разом з іншими матеріалами та документами конкурсної комісії у кадровій службі.
4.5. Кандидати, які набрали загальну суму балів, що не є нижчою 50 відсотків від максимальної суми балів, яка маже бути виставлена при наданні відповідей, вважаються такими, що успішно склали іспит.
4.6. Кандидати, які набрали менше 50 відсотків від максимальної суми балів, вважаються такими, що не склали іспиту.
4.7. Кандидати, які не склали іспиту, не можуть бути рекомендовані конкурсною комісією для призначення на посаду.
4.8. Конкурсна комісія Головного управління повідомляє кандидатів про результати конкурсу протягом трьох днів після його завершення. Протягом трьох днів з дати одержання повідомлення про результати конкурсу кандидат надає письмові згоду на проведення спеціальної перевірки та медичну довідку про стан здоров’я за формою затвердженою МОЗ.
4.9. Рішення про призначення на посаду державного службовця або про зарахування до кадрового резерву приймає начальник Головного управління на підставі пропозицій конкурсної комісії протягом місяця з дня прийняття рішення конкурсною комісією.
Рішення про призначення на посаду державного службовця приймається за результатами спеціальної перевірки.
4.10. Рішення конкурсної комісії може бути оскаржене начальнику Головного управління протягом трьох днів після ознайомлення з результатами іспиту.
Завідувач сектору кадрової політики О.Яцків
Додаток 1
До Порядку проведення іспиту кандидатів на
заміщення вакантних посад державних службовців
Головного управління Держземагентства в
Івано-Франківській області, відділів (управлінь)
Держземагентства у районах та містах
ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ
на перевірку знання Конституції України, Законів України «Про державну службу» , «Про засади запобігання і протидії корупції», положень земельного законодавства та законодавства з
урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу
I. Питання на перевірку знання Конституції України
1. Основні розділи Конституції України.
2. Основні риси Української держави за Конституцією України (статті 1, 2).
3. Форма правління в Україні (стаття 5).
4. Визнання найвищої соціальної цінності України (стаття 3).
5. Конституційний статус державної мови та мов національних меншин України (стаття 10).
6. Об’єкти права власності Українського народу (статті 13, 14).
7. Найважливіші функції держави (стаття 17).
8. Державні символи України (стаття 20).
9. Конституційне право на працю (стаття 43).
10. Конституційне право на освіту (стаття 53).
11. Конституційне право на соціальний захист (стаття 46).
12. Конституційне право на охорону здоров’я (стаття 49).
13. Обов’язки громадянина України (статті 65 – 68).
14. Право громадянина України на вибори (стаття 70).
15. Повноваження Верховної Ради України (стаття 85).
16. Питання, правове регулювання яких визначається та встановлюється виключно законами України (стаття 92).
17. Державний бюджет України (стаття 96).
18. Порядок обрання Президента України (стаття 103).
19. Повноваження Президента України (стаття 106).
20. Призначення, склад та введення в дію рішень Ради національної безпеки і оборони України (стаття 107).
21. Склад Кабінету Міністрів України (стаття 114).
22. Повноваження Кабінету Міністрів України (статті 116, 117).
23. Повноваження місцевих державних адміністрацій (стаття 119).
24. Статус прокуратури України за Конституцією України (стаття 121).
25. Система судів в Україні (стаття 125).
26. Основні засади судочинства в Україні (стаття 129).
27. Система адміністративно-територіального устрою України (стаття 133).
28. Питання нормативного регулювання Автономної Республіки Крим (стаття 137).
29. Повноваження Автономної Республіки Крим (стаття 138).
30. Органи місцевого самоврядування в Україні (стаття 140).
31. Повноваження територіальних громад за Конституцією України (стаття 143).
32. Статус та повноваження Конституційного Суду України (статті 147, 150).
33. Порядок подання законопроекту про внесення змін до Конституції України (стаття 154).
II. Питання на перевірку знання Закону України «Про державну службу»
1. Поняття державної служби, державного службовця і посади відповідно до Закону України «Про державну службу» (статті 1, 2).
2. Право на державну службу (стаття 4).
3. Основні принципи державної служби (стаття 3).
4. Основні напрями державної політики у сфері державної служби (стаття 6).
5. Основні обов’язки державних службовців (стаття 10).
6. Основні права державних службовців (стаття 11).
7. Обмеження, пов’язані з прийняттям на державну службу та її проходженням (статті 12, 16).
8. Особливості дисциплінарної відповідальності державних службовців (стаття 14).
9. Присяга державних службовців (стаття 17).
10. Відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою (стаття 22).
11. Класифікація посад та ранги державних службовців (статті 25, 26).
12. Прийняття на посаду державного службовця; випробування при прийнятті на державну службу; стажування державних службовців (статті 15, 18, 19).
13. Просування по службі державного службовця (стаття 27).
14. Кадровий резерв державної служби (стаття 28).
15. Підстави припинення державної служби (стаття 30).
16. Підстави для відставки державного службовця (стаття 31).
17. Оплата праці державного службовця (стаття 33).
18. Щорічні та додаткові відпустки державних службовців; соціально-побутове забезпечення державних службовців (статті 35, 36).
19. Пенсійне забезпечення державних службовців (стаття 37).
20. Відповідальність за порушення законодавства про державну службу (стаття 38).
21. Етика поведінки державного службовця (стаття 5).
III. Питання на перевірку знання Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»
1. Визначення термінів: корупція, близькі особи, конфлікт інтересів, корупційне правопорушення, неправомірна вигода (стаття 1).
2. Суб’єкти відповідальності за корупційні правопорушення (стаття 4).
3. Суб’єкти, які здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції (стаття 5).
4. Обмеження щодо використання службового становища, сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (статті 6,7).
5. Обмеження щодо одержання дарунків (пожертв) та роботи близьких осіб (статті 8, 9).
6. Обмеження щодо осіб, які звільнилися з посад або припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування (стаття 10).
7. Спеціальна перевірка щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування (стаття 11).
8. Фінансовий контроль (стаття 12).
9. Кодекси поведінки та врегулювання конфлікту інтересів (статті 13, 14).
10. Антикорупційна експертиза проектів нормативно-правових актів (стаття 15).
11. Участь громадськості в заходах щодо запобігання і протидії корупції (стаття 18).
12. Державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції (стаття 20).
13. Види відповідальності за корупційні правопорушення (стаття 21).
14. Особливості звільнення з роботи осіб, які вчинили корупційні правопорушення (стаття 22).
15. Відновлення прав і законних інтересів та відшкодування збитків, шкоди, завданих фізичним та юридичним особам внаслідок вчинення корупційного правопорушення (стаття 25).
IV. та V.
Управління державного земельного кадастру
1.Визначення державного земельного кадастру (ст.193 Земельного кодексу України).
2. Призначення державного земельного кадастру (ст.194 Земельного кодексу України).
3. Завдання ведення державного земельного кадастру (ст.195 Земельного кодексу України)).
4. Принципи Державного земельного кадастру( ст.3 Закону України «Про державний земельний кадастр»)
5. Основа Державного земельного кадастру (ст.8 Закону України «Про державний земельний кадастр»).
6. Об’єкти Державного земельного кадастру (ст.10 Закону України «Про державний земельний кадастр»).
7. Склад відомостей про земельну ділянку в Державному земельному кадастрі (ст.12 Закону України «Про державний земельний кадастр»).
8. Склад відомостей про обмеження у використанні земельних ділянок в Державному земельному кадастрі (ст.14 Закону України «Про державний земельний кадастр»)
9. Склад відомостей Державного земельного кадастру про кадастрове зонування земель в межах території України (ст.17 Закону України «Про державний земельний кадастр»)
10. Кадастровий номер земельної ділянки як ідентифікатор земельної ділянки у Державному земельному кадастрі (ст.16 Закону України «Про державний земельний кадастр»)
11. Документи, які створюються під час ведення Державного земельного кадастру (ст.18 Закону України «Про державний земельний кадастр»).
12. Вимоги до документів, які є підставою для внесення відомостей до Державного земельного кадастру (ст.22 Закону України «Про державний земельний кадастр»).
13. Визначення поняття кадастрові зйомки (ст.198 Земельного кодексу України).
14. Кадастровий план земельної ділянки ( ст.34 Закону України «Про державний земельний кадастр»)
15. Визначення поняття облік кількості та якості земель (ст.203 Земельного кодексу України).
16. Визначення терміну Державний реєстр прав на нерухоме майно та їх обмежень (ст.2 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень”).
17. Права та обтяження, що підлягають державній реєстрації (ст.4 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень”).
18. Система органів державного земельного кадастру (ст. 6 Закону України «Про державний земельний кадастр»)
19. Функції державного кадастрового реєстратора (ст.9 Закону України «Про державний земельний кадастр»).
20. Електронний документ, що містить відомості про результати робіт із землеустрою та оцінки земель, які підлягають внесенню до Державного земельного кадастру (ст.23 Закону України «Про державний земельний кадастр»).
21. Поземельна книга (ст. 25 Закону України «Про державний земельний кадастр»).
22.Внесення відомостей до Поземельної книги (ст.26 Закону України «Про державний земельний кадастр»)
23. Особливості внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельну ділянку у разі її поділу чи об’єднання з іншою земельною ділянкою, а також відновлення її меж (ст.27 Закону України «Про державний земельний кадастр»).
24. Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про суборенду, сервітут, які поширюються на частини земельних ділянок (ст.29 Закону України «Про державний земельний кадастр»).
25. Форми надання відомостей Державного земельного кадастру (п.1 ст.38 Закону України «Про державний земельний кадастр»).
26. Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (п.2 ст.38 Закону України «Про державний земельний кадастр»).
27. Особи, які мають право на отримання відомостей Державного земельного кадастру про земельну ділянку (п.5 ст.38 Закону України «Про державний земельний кадастр»).
28. Інформаційна взаємодія органу, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, та органу державної реєстрації прав (ст.30 Закону України «Про державний земельний кадастр»).
29. Відповідальність у сфері Державного земельного кадастру (ст.39 Закону України «Про державний земельний кадастр»).
30. Оприлюднення відомостей Державного земельного кадастру (ст.36 Закону України «Про державний земельний кадастр»)
31. Фінансове забезпечення ведення та функціонування Державного земельного кадастру (ст. 40 Закону України «Про державний земельний кадастр»).
Відділ землеустрою та охорони земель
1. Категорії земель України за основним цільовим призначенням (ст.19 Земельного кодексу України).
2. Підстави набуття права на землю (ст. 116 Земельного кодексу України).
3. Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами (ст. 118 Земельного кодексу України).
4. Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам, (ст. 121 Земельного кодексу України).
5. Зміст охорони земель (ст. 164 Земельного кодексу України).
6. Визначення поняття “Рекультивація порушених земель” (ст. 166 Земельного кодексу України).
7. Особливості використання техногенно забруднених земельсільськогоспо-дарського призначення (ст. 170 Земельного кодексу України).
8. Мета та завдання землеустрою ( ст 182, 183 Земельного кодексу України).
9. Зміст землеустрою (ст. 184 Земельного кодексу України).
10. Органи, що здійснюють регулювання у сфері землеустрою (ст. 8 Закону України “Про землеустрій”).
11. Види документації із землеустрою (ст. 25 Закону України “Про землеустрій).
12. Визначення земель сільськогосподарського призначення та порядок їх використання (ст. 22 Земельного кодексу України).
13. Визначення земель лісогосподарського призначення (ст.55 Земельного кодексу України).
14. Особливо цінні землі та порядок їх вилучення (ст.150 Земельного кодексу України).
15. Особливості надання громадянам та юридичним особам у власність та користування земель водного фонду (ст.59 Земельного кодексу України).
16. Які землі належать до земель промисловості, зв’язку, енергетики та оборони? (ст.66,75,76,77 Земельного кодексу України).
17. Особливості надання громадянам у власність та користування земельних ділянок для ведення садівництва та городництва (ст.35,36 Земельного кодексу України).
18. Визначення земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення (ст.43,44,46,47,50,51,53 Земельного кодексу України).
19. Порядок надання (передачі) земельних ділянок для ведення фермерського господарства (ст.7 Закону України „Про фермерське господарство” від 19.06.03 № 973-1 V).
20. Права та обов’язки фермерського господарства та його членів (ст. 14.15 Закону України „Про фермерське господарство” від 19.06.03 № 973-1 V).
21. Склад земель фермерського господарства та їх приватизація членами фермерського господарства (ст.12,13 Закону України “Про фермерське господарство” від 19.06.03 № 973-ІУ; ст.31,32 Земельного кодексу України).
22. Умови відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (ст.207 Земельного кодексу України).
23. Використання коштів, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (ст.209 Земельного кодексу України).
24. Межі районів, сіл, селищ, міст, районів у містах (ст.173 Земельного кодексу України).
25. Органи, які приймають рішення про встановлення та зміну меж адміністративно-територіальних одиниць (ст. 174 Земельного кодексу України).
26. Земельні ділянки особистих селянських господарств (ст.33 Земельного кодексу України: ст.5 Закону України „Про особисте селянське господарство” від 15.05.2003 № 742-ІУ).
27. Підстави для проведення землеустрою (ст. 22 Закону України „Про землеустрій”).
28. Загальні вимоги до змісту документації із землеустрою (ст. 29 Закону України „Про землеустрій”).
29. Фінансування робіт із землеустрою (ст. 67 Закону України „Про землеустрій”).
30.Органи, які здійснюють регулювання у галузі охорони земель (ст. 5 Закону України „Про охорону земель” від 19.06.2003 №962-IV).
31.Система заходів у галузі охорони земель (ст. 22 Закону України „Про охорону земель” від 19.06.2003 №962-IV).
32.Документація із землеустрою в галузі охорони земель(ст. 25 Закону України „Про охорону земель” від 19.06.2003 №962-IV).
33. Консервація земель (ст. 51 Закону України „Про охорону земель” від 19.06.2003 №962-IV).
34.Особи, які мають право на земельну частку (пай) (ст. 1 Закону України „Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)”).
35. Підстави для виділення земельних ділянок в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) (ст. 3 Закону України „ Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) ”).
36. Які землі належать до земель транспорту? (ст.ст. 67-74 Земельного кодексу України).
37. Державний фонд документації із землеустрою (ст. 32 Закону України „ Про землеустрій ”).
38. Порядок користування документацією із землеустрою (ст. 33 Закону України „ Про землеустрій ”).
Відділ ринку та оцінки земель
1. Які види оцінки землі встановлені законодавством? (стаття 200,201 ЗКУ, ст. 5 ЗУ «Про оцінку земель»).
2. Який вид оцінки застосовуються при продажу земельної ділянки (п.4 ст. 201 ЗКУ).
3. Відповідно до якого Закону України справляється плата за землю (Розділ ХІІІ Податкового кодексу України).
4. Який вид оцінки застосовується при оподаткуванні (п. 3 ст. 201 ЗКУ).
5. Хто є виконавцем нормативної та експертної грошової оцінки земель (ст. 6, п.3 ст.18 «Про оцінку земель»).
6. Назвати розпорядників земель державної та комунальної власності (п.4 ст. 122 ЗКУ).
7. Підготовка земельних ділянок для продажу на земельних торгах (ч. 2 ст. 136 ЗКУ).
8. Хто може проводити земельні торги (ч.3 ст. 135 ЗКУ).
9. Які відомості містяться у технічному паспорті земельної ділянки, яка виставляється на земельні торги (ч.4 ст. 136 ЗКУ).
10. Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам (ст. 121 Земельного кодексу України).
11. Умови договору оренди землі (ст. 15 Закону України “Про оренду землі” від 06.10.98 № 161-ХІV).
12. Орендна плата за землю та її форми (ст.ст. 21, 22 Закону України „Про оренду землі” від 06.10.98 № 161-ХІV).
13. Договір оренди землі та його строк дії (ст.ст. 13, 19 Закону України „Про оренду землі” від 06.10.98 № 161-ХІV).
14. Види документації із землеустрою (ст. 25 Закону України “Про землеустрій).
15. Документація із землеустрою щодо визначення державного кордону України (ст. 42 Закону України “Про землеустрій”).
16. Визначення поняття “Бонітування грунтів” (ст.199 Земельного кодексу України).
17. Право оренди земельної ділянки (ст. 93 Земельного кодексу України; ст. 6 Закону України “Про оренду землі” від 06.10.98 № 161-ХІV).
18. Орендодавці землі, їх права та обов’язки (ст.ст. 4, 24 Закону України “Про оренду землі” від 06.10.98 № 161-XIV).
19. Продаж земельних ділянок державної або комунальної власності іноземним державам, іноземним юридичним особам (ст.129 Земельного кодексу України).
20. Категорії земель України за основним цільовим призначенням (ст.19 Земельного кодексу України).
21. Призначення моніторингу земель (ст. 191 Земельного кодексу України).
22. Визначення земель сільськогосподарського призначення та порядок їх використання (ст. 22 Земельного кодексу України).
23. Визначення земель лісового фонду та їх використання (ст.55-57 Земельного кодексу України).
24. Особливо цінні землі та порядок їх вилучення (ст.150 Земельного кодексу України).
25. Які землі належать до земель промисловості, зв’язку, енергетики та оборони? (ст.66,75,76,77 Земельного кодексу України).
26. Визначення поняття облік кількості та якості земель (ст.203 Земельного кодексу України).
27. Економічна оцінка земель (ст. 200 Земельний кодекс України).
28. Поняття розмежування земель державної та комунальної власності (ст.1 Закону України „Про розмежування земель державної та комунальної власності”).
29. Які землі державної власності не можуть передаватися до земель комунальної власності при розмежуванні земель державної та комунальної власності (ст. 6 Закону України „Про розмежування земель державної та комунальної власності”, ч.З ст. 84 Земельного кодексу України)
30. Які землі державної власності мають бути передані до земель комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міст при розмежуванні земель державної та комунальної власності (ст. 7 Закону України „Про розмежування земель державної та комунальної власності”, ст. 83 Земельного кодексу України)?
31. Підстави набуття права на землю (ст. 116 Земельного кодексу України).
32. Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами (ст. 118 Земельного кодексу України).
33. Припинення договору оренди землі (ст.31,32 Закону України “Про оренду землі” від 06.10.98 №161-XIV).
34. Набуття права власності на землю іноземними державами. (ст.85 Земельного кодексу України).
Відділ державної землевпорядної експертизи
1. Яка документація підлягає державній експертизі (п.1.2. Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації).
2. Варіанти оцінки землевпорядної документації у висновках державної експертизи землевпорядної документації. (п.3.5.3. Методики проведення державної експертизи).
3. Поняття державної експертизи землевпорядної документації (ст.1 ЗУ «Про державну експертизу землевпорядної документації)
4. Особливості продажу земельних ділянок державної або комунальної власності іноземним державам, іноземним юридичним особам. (ст.129 Земельного кодексу України).
5. Набуття права власності на землю іноземними державами. (ст..85 Земельного кодексу України).
6. Використання земельних ділянок прибережних захисних смуг уздовж струмків, річок ( ст.62 Земельного кодексу України).
7. Форми та види державної експертизи (ст.8, 12 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації № 1808 –ІУ).
8. Вимоги до об’єкта державної землевпорядної експертизи (п.3.3.2 Методики проведення державної експертизи)
9. Підстави проведення землеустрою (ст. 22 ЗУ «Про землеустрій»)
10. Категорії земель України за основним цільовим призначенням (ст.19 Земельного кодексу України).
11. Право власності на землю громадян (ст. 81 Земельного кодексу України).
12. Підстави набуття права на землю (ст. 116 Земельного кодексу України).
13. Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами (ст. 118 Земельного кодексу України).
14. Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам (ст. 121 Земельного кодексу України).
15. Склад земель природно – заповідного фонду (ст. 44 Земельного кодексу України).
16. Використання земель природно – заповідного фонду (ст. 45 Земельного кодексу України).
17. Спільна власність на землю (ст. 86 Земельного кодексу України).
18. Виникнення права спільної часткової власності на земельну ділянку (ст. 87 Земельного кодексу України).
19. Спільна сумісна власність на земельну ділянку (ст. 89 Земельного кодексу України).
20. Право постійного користування земельною ділянкою (ст. 92 Земельного кодексу України).
21. Зміст права земельного сервітуту (ст. 98 Земельного кодексу України).
22. Види права земельного сервітуту (ст. 99 Земельного кодексу України).
23. Порядок встановлення земельних сервітутів (ст. 100 Земельного кодексу України).
24. Охоронні зони (ст. 112 Земельного кодексу України).
25. Санітарно-захисні зони (ст. 114 Земельного кодексу України).
26. Види документації із землеустрою (ст. 25 Закону України “Про землеустрій).
27. Виникнення права на земельну ділянку (ст. 125 Земельного кодексу України).
28. Визначення земель сільськогосподарського призначення та порядок їх використання (ст. 22 Земельного кодексу України).
29. Визначення земель господарського призначення (ст.55Земельного кодексу України).
30. Особливо цінні землі та порядок їх вилучення (ст.150 Земельного кодексу України).
31. Особливості надання громадянам та юридичним особам у власність та користування земель водного фонду (ст.59 Земельного кодексу України).
32. Які землі належать до земель промисловості, зв’язку, енергетики та оборони? (ст.66,75,76,77 Земельного кодексу України).
33. Особливості надання громадянам у власність та користування земельних ділянок для ведення садівництва (ст.35 Земельного кодексу України).
34. Визначення земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення (ст.43Земельного кодексу України).
35. Обов’язкова державна експертиза (ст. 9 ЗУ «Про державну експертизу землевпорядної документації»).
36. Вибіркова державна експертиза (ст.. 10 ЗУ «Про державну експертизу землевпорядної документації).
37. Добровільна державна експертиза (ст.. 11 ЗУ «Про державну експертизу землевпорядної документації) .
38. Первинна, повторна та додаткова державна експертиза (ст.. 13,14,15 ЗУ «Про державну експертизу землевпорядної документації).
39. Спростування висновків державної експертизи (ст.. 37 ЗУ «Про державну експертизу землевпорядної документації).
40. Інвентаризація земель при здійсненні землеустрою (ст. 35 ЗУ «Про землеустрій).
41. Які види оцінки землі встановлені законодавством? (стаття 200,201 ЗКУ, ст. 5 Закону України «Про оцінку земель»).
42. Грошова оцінка земельних ділянок ( ст. 201 Земельного кодексу України).
43. Економічна оцінка земель (ст..200 Земельного кодексу України).
44. Які є форми власності на землю.
45. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок (ст..50 ЗУ «Про землеустрій»).
46. Поняття земельних торгів та форми їх проведення (ст. 135 Земельного кодексу України).
47. Суб’єкти державної експертизи (ст.7 Закону України „Про державну експертизу землевпорядної документації № 1808-ІУ).
48. Межі районів, сіл, селищ, міст, районів у містах (ст..173 Земельного кодексу України).
49. Органи, які приймають рішення про встановлення та зміну меж адміністративно-територіальних утворень (ст. 174 Земельного кодексу України).
50. Склад комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою (ст. 186-1 Земельного кодексу України).
51. Кадастрові зйомки, що включає кадастрова зйомка (ст. 198 Земельного кодексу України).
52. Суб’єкти права власності на землю (ст..80 Земельного кодексу України).
53. Склад земель історико-культурного призначення (ст. 53 Земельного кодексу України).
54. Визначення земель оздоровчого призначення (ст. 47 Земельного кодексу України).
55. Використання земель житлової та громадської забудови (ст.39 Земельного кодексу України).
56. Використання земельних ділянок з меліорованими системами (ст. 26 Земельного кодексу України).
57. Землі фермерського господарства (ст. 31 Земельного кодексу України)
58. Склад земель рекреаційного призначення (ст. 51 Земельного кодексу України).
59. Підстави прийняття рішення про відмову у видачі ліцензії (ст..11 ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»).
60. Документи, що подаються органу ліцензування для одержання ліцензій (ст..10 ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»).
61. Підстави для анулювання ліцензій (ст..21 ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» ).
62. Оскарження рішення про анулювання ліцензії (ст..21 ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» ).
63. Підстави для переоформлення ліцензії (ст..16 ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» ).
64. Здійснення контролю за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов (ст..20 ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»).
65. Оформлення результатів перевірки дотримання ліцензіатом ліцензійних умов (ст..20 ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»).
66. Визначення термінів: ліцензіат, ліцензія, ліцензійні умови та ліцензування (ст..1 ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»).
67. Хто може бути розробником документації із землеустрою (ст. 26 ЗУ «Про землеустрій»).
68. Хто має право займатись професійною діяльністю у сфері землеустрою (ст. 66 ЗУ «Про землеустрій»).
69. Який документ видається інженеру-землевпоряднику, що склав кваліфікаційний іспит.
70. Склад кваліфікаційної комісії, хто затверджує. Повноваження кваліфікаційної комісії (ст. 66 ЗУ «Про землеустрій»).
71. Анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та суб’єкт, який анульовує кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника (ст. 66 ЗУ «Про землеустрій»).
72. Відповідальність за порушення законодавства у сфері землеустрою (ст. 68 ЗУ «Про землеустрій»).
Юридичний відділ
1. Зміст права власності, непорушність права власності (ст.317,321 Цивільного кодексу України).
2. Поняття і види права спільної власності (ст. 355 Цивільного кодексу України).
3. Зміст сервітуту (ст. 403 Цивільного кодексу України).
4. Поняття спадкування, склад спадщини (ст.1216, 1218 Цивільного кодексу України).
5. Оформлення права на спадщину (глава 89 Цивільного кодексу України).
6. Земельна ділянка, як об’єкт права власності (ст. 79 Земельного кодексу України).
7. Суб’єкти права власності на землю (ст. 80 Земельного кодексу України).
8. Підстави набуття права на землю (ст. 116 Земельного кодексу України).
9. Перехід права на земельну ділянку при переході права на будівлю і споруду (ст. 120 Земельного кодексу України, ст. 377 Цивільного кодексу України).
10. Підстави припинення права власності на земельну ділянку (ст. 140 Земельного кодексу України).
11. Умови відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва ( ст.. 207 Земельного кодексу України).
12. Використання природних ресурсів на право власності (ст. 150 Господарського кодексу України).
13. Принципи земельного законодавства ( ст.. 5 Земельного кодексу України).
14. Регулювання земельних відносин, земельне законодавство та його завдання (ст.3,4 Земельного кодексу України).
15. Повноваження центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин (ст. 15 Земельного кодексу України).
16. Використання земель житлової та громадської забудови (ст. 39 Земельного кодексу України).
17. Право власності на землю держави (ст. 84 Земельного кодексу України).
18. Право власності на землю іноземних держав (ст. 85 Земельного кодексу України).
19. Спільна власність на землю (ст. 86,87,89 Земельного кодексу України).
20. Поняття і форми права власності (ст.ст. 316, 325-327 Цивільного кодексу України).
21. Зміст та здійснення права власності. Непорушність права власності. (ст.ст. 317, 319, 321 Цивільного кодексу України).
22. Підстави припинення права власності (ст. 346 Цивільного кодексу України).
23. Поняття, види та строк договору (ст.ст. 626, 631 Цивільного кодексу України).
24. Підстави та наслідки зміни або розірвання договору (ст.ст. 651-653 Цивільного кодексу України).
25. Поняття спадщини, строки та прийняття спадщини (ст.ст. 1216, 1268, 1270 Цивільного кодексу України).
26. Підприємство як організаційна форма господарювання, види підприємств (ст.ст. 62, 63 Господарського кодексу України).
27. Вимоги до позовної заяви, що встановлені Кодексом адміністративного судочинства України (ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України).
28. Відкриття провадження в адміністративній справі (ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства).
29. Права та обов’язки осіб, які беруть участь в адміністративній справі (ст. 49 Кодексу адміністративного судочинства України).
30. Принципи та завдання земельного законодавства (ст.ст. 4, 5 Земельного кодексу України).
31. Склад земель, категорії земель за основним цільовим призначенням (ст.ст. 18, 19 Земельного кодексу України).
32. Визначення земель сільськогосподарського призначення та порядок їх використання (ст. 22 Земельного кодексу України).
33. Визначення земель житлової та громадської забудови та порядок їх використання (ст.ст. 38, 39 Земельного кодексу України).
34. Права та обов’язки землекористувачів (ст.ст. 95, 96 Земельного кодексу України).
35. Порядок встановлення, дія та припинення дії земельного сервітуту. (ст.ст. 100-102 Земельного кодексу України).
36. Перехід права на земельну ділянку при переході права на будівлю або споруду (ст. 120 Земельного кодексу України).
37. Зміст угод про перехід права власності на земельні ділянки (ст. 132 Земельного кодексу України).
38. Підстави припинення права користування земельною ділянкою (ст. 141 Земельного кодексу України.
39. Способи захисту прав на земельні ділянки (ст. 152 Земельного кодексу України).
40. Органи, що вирішують земельні спори (ст. 158 Земельного кодексу України).
41. Поняття, форма та строк договору оренди землі (ст.ст. 13, 14, 19 Закону України „Про оренду землі”).
42. Умови договору оренди землі (ст. 15 Закону України „Про оренду землі”).
43. Орендна плата за землю (ст.ст. 21-23 Закону України „Про оренду землі”).
Відділ бухгалтерського обліку, фінансів та звітності
1.Особливості організації бухгалтерського обліку в бюджетних організаціях. (Закон України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність.
Наказ Держказначейства України N 68 від 27.07.2000 « Про затвердження Інструкції про форми меморіальних ордерів бюджетних установ та порядок їх складання»).
2. Облік видатків та зобов’язань бюджетної установи. (Наказ Міністерства фінансів України від 21.12.12 №1407 «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами».
3. Основні функції та завдання бухгалтерської служби бюджетної установи (Постанова КМУ від 26 січня 2011 р. № 59 «Про затвердження Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи»)
4.Порядок подання фінансової звітності розпорядниками коштів державного бюджету (Постанова КМУ від 28.02.2000 № 419 «Про затвердження порядку подання фінансової звітності» (із внесеними змінами)
5. Порядок складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 24 січня 2012 року № 44.
6. Основні завдання інвентаризації (п.7 наказу Мінфіну України від 11.08.94 № 69
7. Інвентаризація товарно-матеріальних цінностей (п.11.8 наказу Мінфіну України від 11.08.94 №69).
8. Інвентаризація розрахунків(п.11.11 наказу Мінфіну України від 11.08.94 №69).
9. Правові основи діяльності бюджетних організацій (положення про Держземагентство України та положення про Головне управління Держземагентства в Івано-Франківській області).
10. Нормативно-правові акти, що регулюють бюджетні відносини в Україні (Державний бюджет року, Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 № 2456-VI).
11. Порядок фінансування бюджетних установ. (Постанова Кабінету Міністрів від 28 лютого 2002 р. N 228 «Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ».
12. Принцип цільового використання бюджетних коштів (п.5 постанови КМУ від 28.02.2002 №228).
13. Оподаткування доходів громадян. (Податковий кодекс України від 02.12.10 № 2755-VI).
14. Складові частини бюджету (Державний бюджет року та Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 № 2456-VI).
15. Захищені статті видатків бюджету (Державний бюджет року).
16. Облік основних засобів та інших необоротних активів бюджетних установ (наказ Держказначейства України від17.07.2000 №64).
17. Порядок списання кредиторської заборгованості бюджетних установ, строк позовної давності якої минув (наказ Держказначейства України від 08.05.2001 №73
18. Особливості майново-технічного забезпечення органів виконавчої влади (постанова Кабінету Міністрів України від 04.04.2001 №332 “Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного і місцевого бюджетів” (із змінами).
19. Загальні підстави і умови матеріальної відповідальності працівників (ст.130 КзпПУ).
20. Межі матеріальної відповідальності працівників. (ст.ст. 132, 133, 134 КзпПУ).
21. Особливості укладання письмових договорів про повну матеріальну відповідальність працівників. (ст.135 КЗпПУ).
22. Порядок закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти. (Закон України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 №2289 –VI.)
23. Порядок проведення інвентаризації основних засобів (наказ Міністерства фінансів України, Головного управління Державного казначейства України від 30.10.98 №90 “Про затвердження Інструкції з інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів, розрахунків та інших статей балансу” (із змінами).
24. Інвентаризація малоцінних та швидкозношуваних предметів (розділ 6 Інструкції з інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів, розрахунків та інших статей балансу (зі змінами), затвердженої наказом Міністерства фінансів України, Головного управління Державного казначейства України від 30.10.98 №90).
25. Типові форми первинного обліку, порядок їх заповнення (наказ Міністерства статистики України від 29.12.95 №352 “Про затвердження типових форм первинного обліку”).
26. Порядок списання майна бюджетних установ (Наказ Міністерства фінансів від 29.11.10 № 447 “Про затвердження Типової інструкції про порядок списання майна бюджетних установ”.
Сектор внутрішнього аудиту
1 Об’єкт внутрішнього аудиту (п.2 Порядку утворення структурних підрозділів внутрішнього аудиту та проведення такого аудиту в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, їх територіальних органах та бюджетних установах, які належать до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою КМУ від 28.09.2011 № 1001).
2. Напрями проведення внутрішнього аудиту (Глава І розділу ІІІ Стандартів внутрішнього аудиту , затверджених наказом Міністерства фінансів України від 04.10.2011 N 1247 ).
3. Планування діяльності з внутрішнього аудиту (Глава ІІ розділу ІІІ Стандартів внутрішнього аудиту , затверджених наказом Міністерства фінансів України від 04.10.2011 N 1247).
4. Організація внутрішніх аудитів (Глава ІV розділу ІІІ Стандартів внутрішнього аудиту , затверджених наказом Міністерства фінансів України від 04.10.2011 N 1247).
5. Проведення внутрішнього аудиту (Глава V розділу ІІІ Стандартів внутрішнього аудиту , затверджених наказом Міністерства фінансів України від 04.10.2011 N 1247).
6. Документування ходу та результатів внутрішнього аудиту ((Глава VІ розділу ІІІ Стандартів внутрішнього аудиту, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 04.10.2011 N 1247).
7. Первинні облікові документи та регістри бухгалтерського обліку (ст.9 Закону України від 16.07.1999 № 996-ХІV „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”).
8. Облік основних засобів та інших необоротних активів бюджетних установ (Інструкції з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затверджена наказом Державного казначейства України від 17.07.2000 № 64).
8. Порядок інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків (Інструкція по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затверджена наказ Міністерства фінансів України від 11.08.1994 № 69).
9. Порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ (Типова інструкція про порядок списання матеріальних цінностей з балансу бюджетних установ, затверджена наказом Державного казначейства України та Міністерства економіки України від 10.08.2001 № 142/181; Порядок списання об’єктів державної власності, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 №1314; Порядок відчуження об’єктів державної власності, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 06.06.2007 №803).
10. Випадки, в яких застосовується Порядок обчислення середньої заробітної плати (розділ І Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100);
11. Період за який обчислюється середня заробітна плата (розділ ІІ Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100).
12. Виплати, що включаються в розрахунок середньої заробітної плати (розділ ІІІ Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100).
13. Граничні суми витрат на придбання легкових автомобілів, меблів, іншого обладнання і устаткування, комп’ютерів, придбання та утримання мобільних телефонів за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів (постанова КМУ від 04.04.2001 № 332 „Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного і місцевих бюджетів”);
14. Порядок використання легкових автомобілів бюджетними установами та організаціями (постанова КМУ від 04.06.2003 № 848 „Про впорядкування використання легкових автомобілів бюджетними установами та організаціями”).
15. Порядок формування бюджетних запитів (п.11 – п. 13 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 № 228); 16. Складові частини кошторису бюджетних установ (п.1 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 № 228); 17. Порядок оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади (постанова КМУ від 09.03.2006 № 268 „Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів”). 18. Порядок оплати по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві (п.5 Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затвердженого постановою КМУ від 06.05.2001№439); 19. Порядок відшкодування витрат на відрядження (постанова КМУ від 23.04.1999 № 663 „Про норми відшкодування витрат на відрядження в межах України та за кордон”).
Сектор кадрової політики.
1. Правові засади кадрового забезпечення державної служби (Програма кадрового забезпечення державної служби, затверджена Указом Президента України від 10.11.95 № 1035/95).
2. Основні завдання кадрової служби (постанова Кабінету Міністрів України від 02.08.96 № 912 “Про затвердження Типового положення про кадрову службу органу виконавчої влади”).
3. Основні критерії формування кадрового резерву державної служби (постанова Кабінету Міністрів України від 28.02.2001 № 199).
4. Підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації державних службовців (Програма кадрового забезпечення державної служби, затверджена Указом Президента України від 10.11.95 № 1035/95).
5. Особливості прийняття на державну службу (ст.15 Закону України “Про державну службу”).
6. Умови проведення конкурсу при прийнятті на державну службу ( постанова Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 №169 (із змінами).
7. Порядок присвоєння рангів державних службовців (постанова Кабінету Міністрів України від 19.06.1996 № 658).
8. Порядок проведення щорічної оцінки виконання державними службовцями покладених на них обов’язків і завдань (наказ Головдержслужби України від 31.10.2003 № 122).
9. Строки трудового договору (ст.23 КЗпП України).
10. Випробування при прийнятті на роботу та строки випробування (ст.ст. 26,27 КЗпП України).
11. Підстави припинення трудового договору (ст.36 КЗпП України).
12. Випадки розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (ст. 40 КЗпП України).
13. Порядок вивільнення працівників (ст. 49-2 КЗпП України).
14. Строки та порядок застосування дисциплінарних стягнень (ст.ст.148,149 КЗпП України).
15. Пільги громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. при вивільненні працівників у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією установи або скороченням чисельності або штату працівників ( ст.20 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”).
16. Умови надання пенсій за віком особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення ( ст.55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”).
17. Порядок проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, повязаних з виконанням функцій держави (Указ Президента від 25.01.12 №33/2012).
18. Вихідна допомога при звільнені (ст. 44 КЗпП України).
19. Які види трудової діяльності зараховуються до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію (ст.56 Закону України “Про пенсійне забезпечення”).
20. Види відпусток (ст.4 Закону України „Про відпустки”).
21. Порядок надання щорічних відпусток (ст.10 Закону України „Про відпустки”).
22. Право на відпустки у разі звільнення (ст.З Закону України „Про відпустки”).
23. Щорічна основна відпустка та її тривалість (ст. 6 Закону України «Про відпустки»).
Відділ документального, господарського та організаційного забезпечення
1. Якими основними документами регламентується діловодство.
2. Що таке номенклатура справ? Які є види номенклатури справ?
3. Які строки виконання документів визначено Примірною інструкцією з діловодства?
4. Із яких обов’язкових частин складається індекс вхідного документа
5. Яких основних вимог треба дотримуватися в оформленні вихідного документа – листа?
6. Які основні вимоги до оформлення додатків до документів?
7. Яким документом регламентується робота з документами із грифом “Для службового користування”? Які ставляться вимоги до друкування та розмноження документів з грифом “ДСК”?(Розділ “Розмноження і розсилання (відправлення) документів” Інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.98 №1893).
8. Які особливості реєстрації вхідного документа з грифом “Для службового користування”? (Розділ “Приймання і облік документів” Інструкції про порядок обліку, зберігання і використання документів, справ, видань та інших матеріальних носіїв інформації, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.98 №1893).
9. Основні вимоги щодо складання та оформлення службових документів.
10. Порядок погодження документів.
11. Порядок опрацювання та закриття документів.
12. Організація контролю, безпосередній контроль та відповідальність за виконання документів.
13. Етапи контролю за виконанням документів (пункт 3 Положення про контроль за виконанням указів, розпоряджень і доручень Президента України).
14. Здійснення контролю, інформування про стан виконання конкретних завдань чи подання про перенесення строків виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України (пункти 6-8 Положення про контроль за виконанням указів, розпоряджень і доручень Президента України).
15. Основні функції та завдання служби документального забезпечення .
16. Порядок приймання, розгляду та реєстрації документів.
Основні вимоги щодо складання та оформлення службових документів.
17. Порядок погодження документів.
18. Порядок опрацювання та надсилання вихідних документів.
19. Оформлення копій документів.
20. Порядок підготовки та оформлення документів до засідань колегіальних органів.
21. Порядок складання номенклатури та формування справ.
22. Основні вимоги щодо підготовки справ до зберігання та використання.
23. Приймання і облік документів, які містять конфіденційну інформацію.
24. Зняття грифа «Для службового користування».
25. Збереження документів з грифом «ДСК». Перевірка їх наявності.
26. Облік, зберігання і використання печаток, штампів і бланків.
27. Основні завдання експертної комісії
28. Вимоги до складу експертної комісії.
29. Примірний перелік документів, що не підлягають реєстрації діловодної служби.
30. Сфера застосування Національного стандарта України ДСТУ 4163-2003.
31. Основний склад реквізитів документів.
32. Які вимоги до звернення і які звернення повертаються заявникові (ч.2, 6 ст. 5 Закону України «Про звернення громадян»).
33. Дайте визначення, що таке пропозиція (зауваження) (ч.2 ст. 3 Закону України «Про звернення громадян»).
34. Які звернення вважаються анонімними (ч.1 ст. 8 Закону України «Про звернення громадян»).
35. Які терміни розгляду звернень громадян (ст. 20 Закону України «Про звернення громадян»).
36. Дайте визначення, що таке заява (клопотання) (ч.3 ст. 3 Закону України «Про звернення громадян»).
37. Яку відповідальність несуть посадові особи за порушення законодавства про звернення громадян (ст. 24 Закону України «Про звернення громадян»).
38. Хто здійснює контроль за дотриманням законодавства про звернення громадян (ст. 28 Закону України «Про звернення громадян»).
39. Дайте визначення, що таке скарга-звернення (ч.4 ст.3 Закону України «Про звернення громадян»).
40. Ким здійснюється нагляд за дотриманням законодавства про звернення громадян (ст. 29 Закону України «Про звернення громадян»).
41. Які права громадянина при розгляді заяви чи скарги (ст.18 Закону України «Про звернення громадян»).
Спеціаліст відповідальний за взаємодію із засобами масової інформації та зв’язками із громадськістю.
1. Які форми підготовки та оприлюднення інформації мають право використовувати інформаційні служби для висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування? (ЗК «Про порядок висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» розділ 2, ст. 6)
2. У якій формі здійснюється інформація про діяльність Кабінету Міністрів України, центральних і місцевих органів виконавчої влади? ( Закон України „Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації”‘, розділ 3, стаття 11).
3. Які функції виконують інформаційні служби органів державної влади та органів місцевого самоврядування? ( Закон України „Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації”, розділ 1, стаття 1).
4. Що означає термін „офіційна інформація органів державної влади”? ( Закон України „Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації”, розділ 1, стаття 1).
5. Які загальні засади висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування засобами масової інформації? (Закон України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» розділ 1 ст. 2).
6. Як здійснюється акредитація журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при органах державної влади? Чим визначається порядок доступу журналістів до інформації та документів органу державної влади? ( Закон України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації, розділ 1, ст.3).
Сектор інформаційних технологій та захисту інформації
1. Порядок доступу до інформації в системі (ст.4 ЗУ “Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах”).
2. Класифікація носіїв інформації з обмеженим доступом (ДСТУ 3396.0-6 п.3.3).
3. Середовище поширення носіїв ІзОД (ДСТУ 3396.0-96 п.3.4).
4. Мета ТЗІ та етапи її досягнення (ДСТУ 3396.0-96 п.3.6 та п. 3.7).
5. Джерела загроз (ДСТУ 3396.0-96 п. 4.1.2).
6. Шляхи здійснення загроз (ДСТУ 3396.0-96 п. 4.1.3).
7. Заходи захисту інформації (ДСТУ 3396.0-96 п. 4.2.3).
8. Складові моделі загроз (ДСТУ 3396.1-96 п. 4.5).
- 9.Процес реалізації первинних технічних заходів (ДСТУ3396.1-п. 7.1).
- 10.Блокування несанкційованого доступу до інформації або її носіїв (ДСТУ 3396.1-96 п. 7.3).
- 11.Вибір засобів забезпечення ТЗІ (ДСТУ 3396.1-96 п. 8.2).
- 12.Вимоги щодо здійснення електронного обміну службовими документами (Постанова КМУ від 17 липня 2009 р. N 733 п.12).
- 13.Розроблення і впровадження заходів з технічного захисту інформації (Указ Президента України про Положення про технічний захист інформації в Україні п. 17).
- 14.Що таке Технічний захист інформації. Основні загрози (постанова Кабінету Міністрів України від 08.10.1997 №1126).
Додаток 2
До Порядку проведення іспиту кандидатів на
заміщення вакантних посад державних службовців
Головного управління Держземагентства в
Івано-Франківській області, відділів (управлінь)
Держземагентства у районах та містах
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖЗЕМАГЕНТСТВА В
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
ЗАТВЕРДЖУЮ
Голова конкурсної комісії
________________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
«____» ______________ 20_ р.
ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № ___
для складання іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців
- 1.Питання на перевірку знання Конституції України.
- 2.Питання на перевірку знання Закону України «Про державну службу».
- 3.Питання на перевірку знання Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
- 4.Питання на перевірку знання положень земельного законодавства України та законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу.
- 5.Питання на перевірку знання положень земельного законодавства України та законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень відповідного структурного підрозділу.
Додаток 3
До Порядку проведення іспиту кандидатів на
заміщення вакантних посад державних службовців
Головного управління Держземагентства в
Івано-Франківській області, відділів (управлінь)
Держземагентства у районах та містах
ЕКЗАМЕНАЦІЙНА ВІДОМІСТЬ
проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців конкурсною комісією
__________________________________________________
(назва державного органу)
від «___»____________ 20__р.
№п/п |
Прізвище, ім’я, по-батькові |
Посада, на яку претендує кандидат |
Категорія посади, на яку претендує кандидат |
Номер білета |
Загальна сума балів |
1 |
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
Голова комісії _______________ ______________
(підпис) (П.І.Б.)
Члени комісії _______________ ______________
(підпис) (П.І.Б.)
_______________ ______________
(підпис) (П.І.Б.)
_______________ ______________
(підпис) (П.І.Б.)
_______________ ______________
(підпис) (П.І.Б.)
Секретар комісії _______________ ______________
(підпис) (П.І.Б.)