«Останніми роками дискусія про ефективне управління природними ресурсами вийшла на вищий міжнародний рівень, чому свідчить розробка Міжнародною продовольчою організацією ООН і підписання рівно рік тому історичної міжнародної угоди «Добровільні керівні принципи з відповідального управління і доступу до земельних, рибних і лісових ресурсів в контексті національної продовольчої безпеки», – зазначив сьогодні Голова Держземагентства України Сергій Тимченко у виступі на семінарі, який Міжнародна продовольча організація ФАО та земельне відомство України проводять у Києві.
Земельне питання сьогодні активно розвивається і в Україні – до свого логічного завершення підходить двадцятирічна земельна реформа. Цього року органи земельних ресурсів успішно впровадили нову повністю автоматизовану Національну кадастрову систему, завдяки чому процес реєстрації ділянок вдалося значно здешевити, а головне – суттєво скоротився час від тижнів, а часто і місяців – до півгодини. Нині рівно стільки у середньому триває цей, нещодавно тривалий процес реєстрації земельних наділів.
«Сьогодні ми реєструємо понад 5 тисяч земельних ділянок на день і видаємо до 4 тисяч виписок з кадастру для здійснення операцій із землею. З початку року вже зареєстровано більше 350 000 ділянок. Цього року Україна успішно реалізувала принципи відкритості і прозорості в управлінні земельними ресурсами. У нас запрацювали аукціони щодо земель державної та комунальної власності. Також вперше кадастрова інформація стала публічною. Кожен бажаючий може подивитися на публічній кадастровій карті інформацію про будь-яку земельну ділянку, крім персональних даних», – повідомив зарубіжним колегам Сергій Тимченко.
Публічна кадастрова карта стала одним з найбільш відвідуваних державних веб-ресурсів країни – близько 2 млн. відвідувачів, з яких близько 5 відсотків – іноземні користувачі.
Також експерти акцентували увагу на тому, що нині мільйони людей залежать від наявності орної землі та пасовищ, водойм із запасами риби та лісів як джерел засобів для життя. Безпечний і справедливий доступ до природних ресурсів є основою сталого розвитку.
Боротьба з голодом та бідністю і стале використання природного середовища значною мірою залежать від того, яким чином люди та громади отримують доступ до землі, риболовних угідь та лісів.
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів України