Держземагентство. Нині кадастрові реєстратори витрачають як на реєстрацію ділянки, так і на видачу витягів у десятки разів менше часу, ніж минулого року. Якщо до запровадження Національної кадастрової системи реєстрація могла тривати декілька тижнів, а то й місяців, а “сприяння” у швидшій реєстрації часто слугувало проявами корупції, то сьогодні такий чинник виключено, зазначив Голова Держземагентства України Сергій Тимченко у доповіді на спільній нараді Державної реєстраційної служби України та Державного агентства земельних ресурсів України з актуальних питань державної реєстрації прав на нерухоме майно, що відбулася у Донецьку.
Завдяки автоматизації на кінець березня середній час повного процесу реєстрації по Україні від заповнення заяви до роздрукування Поземельної книги і витягу склав 21 хвилину. Раніше приблизно стільки ж часу могло йти на написання вручну громадянином тільки самої заяви на реєстрацію.
Загалом, з початку року в Національній кадастровій системі зареєстровано понад 300 тис. нових земельних ділянок та видано 150 тис. витягів з Державного земельного кадастру.
Такі показники значно перевищують дані аналогічного періоду 2012 року. Так, наприклад, у березні 2013 року територіальними органами Державного агентства земельних ресурсів України опрацьовано заяв на реєстрацію земельних ділянок вполовину більше, ніж за березень 2012 року, а витягів видано – у два з половиною рази більше.
Темпи роботи системи з реєстрації та видачі витягів щотижня збільшуються в середньому з півтори тисячі реєстрацій на день у січні до майже 5 500 на кінець березня. Максимальна кількість зареєстрованих в системі ділянок за день сягнула понад 6500 ділянок.
Видача витягів збільшилася в середньому з майже 800 витягів в день у кінці січня до понад 3 тисяч на кінець березня. Максимальна кількість виданих витягів за день сягнула майже 3700 документів.
У 2013 році завдяки спрощенню процедури та автоматизації процесів плата за державну реєстрацію земельної ділянки скоротилася з 93 грн. до 65 грн., а за видачу витягу – з 71 до 53 гривень.
Станом на 1 квітня 2013 року надходження до Державного бюджету склали майже 20,3 млн. гривень. З них за реєстрацію земельної ділянки понад 15,3 млн. грн., за видачу витягів – майже 5 млн. гривень