odaСьогодні голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк провів робочу нараду щодо врегулювання затяжного межового спору між Івано-Франківською міською радою та Загвіздянською сільською радою Тисменицького району.

Як доповів начальник головного управління Держземагентства в області Володимир Боднарчук, 15 лютого заступник голови ОДА Василь Брус провів засідання обласної тимчасової комісії з цього питання за участю представників профільної комісії обласної ради, Івано-Франківського міськвиконкому, Тисменицької райдержадміністрації, головного управління Держземагентства в області, державної інспекції сільського господарства і територіальної громади мікрорайону “Нивки” (Пасічна).

Івано-Франківський міський голова Віктор Анушкевичус поінформував Михайла Вишиванюка про досягнення мирової угоди, 4 квітня 2012 року, між Івано-Франківською міською радою та Тисменицькою райдержадміністрацією – врегулювання даного питання. За його словами, Загвіздянській сільській раді направлялися листи з картографічним матеріалом, розробленим ДП «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» з нанесеною пропонованою межею між містом Івано-Франківськом. Ці листи Загвіздянська сільрада розглянула на своїй сесії 10 січня 2013 року, прийнявши рішення про непогодження запропонованих мировою угодою меж, не давши згоду на передачу меліоративних систем. Сесія Загвіздянської сільської ради вирішила рекомендувати Івано-Франківській міськраді під час складання проекту формування території м. Івано-Франківська не включати до проекту частину спірної земельної ділянки площею 7 га в урочищі «Нивки» с. Загвіздя.

«У нас немає іншого виходу, як звернутися до суду», -зазначив Віктор Анушкевичус. Уважно вислухавши про «зроблені кроки» щодо врегулювання цього сумнозвісного земельного спору і спротив Загвіздянської сільради, зокрема з боку сільського голови Л. Білогубко, голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк доручив керівнику головного управління Держземагентства в області Володимиру Боднарчуку вчергове виїхати на місце разом з представниками прокуратури, зустрітися із місцевими депутатами, лідерами тамтешньої громади, «роз’яснити людям основні засади Земельного кодексу України, закону «Про землеустрій», ініціювати сходи селян, щоб врешті-решт досягти порозуміння, компромісу, щоб сторони конфлікту залишилися не ущемленими».

Довідково
Земельний кодекс України, ч. 2 ст. 158 передбачає, що виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів та областей. Ст.70 Закону України «Про землеустрій» визначає: спори, що виникають при здійсненні землеустрою, вирішуються судом.

 

Повідомляє Івано-Франківська обласна державна адміністрація