– Закритою має бути інформація про військові та секретні об’єкти, але народ повинен знати, кому належить та чи інша земельна ділянка. Це і є справжній показник прозорості в суспільстві та ефективний інструмент боротьби із зловживаннями та проявами корупції, – зазначив в інтерв’ю газеті “Сегодня” Голова Держземагентства України Сергій Тимченко. – Я переконаний, що найбільш дієвий спосіб боротьби з корупцією – це автоматизація процесів. Чим більше ми приберемо чиновників з ланцюжка прийняття рішень, тим простіше буде простому громадянину.
У рамках боротьби з корупцією органи земельних ресурсів уже протягом тривалого часу працюють в автоматизованих системах. Це дозволяє одразу припиняти різні зловживання. Адже раніше папір все терпів, а тому одним розчерком пера змінювалися межі ділянок, тонули і горіли архіви, а відсутність архіву, наприклад в деяких елітних районах навколо Києва, не раз служило приводом реєструвати на тій же землі нові і нові ділянки.
– Реалізація однієї з наших ініціатив – скасування земельних комісій, які були потужним важелем у руках нечистих на руку чиновників, та призводили до масових зловживань у земельній сфері, звела до мінімум корупційну складову, – розповів Сергій Тимченко.
Раніше, перш ніж винести на розгляд питання про зміну цільового призначення, або про відведення земельної ділянки, напередодні сесії місцевої ради засідала земельна комісія. До неї входили представники санепідемстанції, археологи, екологи і т.д., тобто люди, які не мають особливого відношення до землі. А оскільки рішення приймалися колегіально, то відповідно не було і ніякої особистої відповідальності.
Простому громадянину доводилося пройти всі кола бюрократичного пекла, для того, щоб отримати позитивне рішення такої комісії. Люди іноді роками “виходжували” собі земельні ділянки! Тепер у Держземагентстві суттєво спростили всю процедуру. Досить звернутися в районне управління земельних ресурсів, де кадастровий реєстратор перевірить у базі, чи немає обмежень на використання даної ділянки, чи вільна вона, чи не знаходиться під арештом і видасть відповідний документ. Головне – громадянину більше не треба бігати по численних кабінетах.
– До появи електронного кадастру ми точно не знали – де саме у нас яка земля, якої вона якості, які рельєфи, чи існують заборони на використання і т.д. Я твердо переконаний, що створення такої сучасної системи – шлях до ефективного управління, яке призведе до наповнення української економіки інвестиціями, – повідомив Сергій Тимченко.