Неточності з відображенням інформації про земельні ділянки, знайдені в публічній кадастровій карті, жодним чином не вплинуть на право власності на землю громадян і незабаром будуть виправлені. Про це в інтерв’ю газеті “Сегодня” розповів Голова Держземагентства України Сергій Тимченко.
– Знайшовши неточності на публічній кадастровій карті, турбуватися, а тим більше панікувати, не слід. Земельні ділянки залишаються на своїх місцях, паркани навколо них – теж. Документи, які є у вас на руках як у власників ділянок, повністю підтверджують ваше право власності. І те, що ми бачимо на публічній кадастровій карті, лише відображає ті помилки, які проявилися при перекладі паперових архівів в електронний формат. Звичайно, помилок там достатньо, але це не критично, – наголосив Голова Держземагентства.
При роботі над проектом фахівці земельного відомства перевели в цифровий формат майже 100 млн документів різної якості даних і різного стану. З них тільки 17 млн – державні акти на землю, видані за всі роки незалежності. Технічних помилок при реалізації такого масштабного проекту уникнути неможливо. Через це пройшли всі цивілізовані країни, які переходили з паперу на “цифру”. Наприклад, у Британії досі виправляють огріхи в електронному кадастрі.
Приміром, для того щоб скласти весь необхідний пакет технічних документів на земельну ділянку, потрібно провести необхідні геодезичні виміри, виїжджаючи безпосередньо на місце. Але часто ліцензіати навіть не затрудняли себе виїздом і прив’язували координати в прямому сенсі слова “від ліхтаря”. Що тут говорити, якщо тільки різних систем координат, виходячи з яких готувалася документація на землю, було в Україні півтори тисячі!
У Держземагентстві для вирішення цих проблем розробили єдину державну систему координат для всієї країни і перевели в неї відповідні дані. Усі неточності на публічній кадастровій карті будуть виправлені в короткі терміни, якщо люди будуть звертатися в райуправління органів земельних ресурсів на місцях або за допомогою функції зворотного зв’язку, яка передбачена на відомчому сайті. Заповнивши спеціальну форму і відсилаючи за вказаною адресою, громадянин фактично робить заявку на виправлення помилки. Також у земельному відомстві відкрили гарячу лінію (0-800-502-528), яка буде займатися вирішенням подібних питань.
– Я переконаний, що цю проблему найшвидше ми зможемо вирішити саме за заявницьким принципом. Досить вказати нам на помилку, і ми її виправимо без всякої бюрократичної процедури. Багато з них виправляються автоматично, для цього були розроблені спеціальні програмні продукти. При цьому, зрозуміло, мова не йде про так звані спірні ділянки, де сусіди ведуть війну за межу. Рішення по них необхідно домагатися в судовому порядку, – уточнив Сергій Тимченко.