З 1 січня 2013 року вступив в силу новий порядок ведення державного земельного кадастру, що включає в себе також внесення в даний кадастр відомостей про нормативну грошову оцінку земель.
Звертаємо Вашу увагу на наступне. Постановою Кабінету Міністрів України №1051 від 17.10.2012 р. затверджено Порядок ведення Державного земельного кадастру, згідно якого, технічна документація з оцінки земель, яка є підставою для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, розроблена, але не затверджена рішенням органу державної влади або органу місцевого самоврядування, внесення відомостей до Державного земельного кадастру здійснюється відповідно до Порядку.
До Державного земельного кадастру вносяться відомості про землі в межах територій адміністративно-територіальних одиниць (районів, міст, селищ, сіл, районів у містах) та за їх межами (у частині, що характеризують такі землі з урахуванням їх місцезнаходження), згідно пункту 8, відомості про економічну та нормативну грошову оцінку земель у межах території адміністративно-територіальної одиниці:
-
розподіл земель за економіко-планувальними зонами та оціночними одиницями (районами), а саме: код оціночної економіко-планувальної зони, номер економіко-планувальної зони та оціночної одиниці (району); межі економіко-планувальних зон та оціночних одиниць (районів) з координатами їх поворотних точок; площа економіко-планувальних зон та оціночних одиниць (районів); значення зональних коефіцієнтів;
-
значення середньої нормативної грошової оцінки земель у межах адміністративно-територіальної одиниці, економіко-планувальної зони;
-
інформація про локальні фактори і зони їх дії (назви локальних факторів; межі зон дії локальних факторів (за видами) з координатами їх поворотних точок; значення коефіцієнта локального фактора в межах зони його дії);
-
інформація про ареали агровиробничих груп ґрунтів;
-
інформація про бонітування ґрунтів відповідно до підпункту 9 цього пункту;
-
інформація про документи, на підставі яких встановлено нормативну грошову оцінку земель у межах території адміністративно-територіальної одиниці (назва, дата та номер рішення про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, найменування органу, що його прийняв, дата проведення нормативної грошової оцінки земель та введення в дію зазначеного рішення), електронні копії таких документів.
Пунктами 66-88 вищезгаданого порядку визначено основні вимоги щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про його об’єкти. Внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру здійснюється за заявою замовника документації із оцінки земель або її розробника від імені замовника, якщо це передбачено договором на виконання відповідних робіт.
Державний кадастровий реєстратор у строк, що не перевищує 14 робочих днів, розглядає подані матеріали та приймає рішення про внесення даних в державний земельний кадастр чи рішення про відмову.
У разі прийняття позитивного рішення він робить на титульному аркуші документації із оцінки земель, матеріалах документації із оцінки земель, що містять графічне зображення об’єктів Державного земельного кадастру, аркушах відомостей про координати поворотних точок їх меж, частин, обмежень, угідь позначку про проведення перевірки електронного документа та внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру.
Документація із оцінки земель з проставленою позначкою про проведення перевірки електронного документа та внесення відомостей до Державного земельного кадастру повертається заявникові.
Проставлення Державним кадастровим реєстратором зазначеної позначки є підставою для передачі відповідної документації на затвердження органу державної влади або органу місцевого самоврядування (у разі, коли згідно із законом така документація підлягає затвердженню даним органом).
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування у строк не пізніше п’яти робочих днів після прийняття рішень про затвердження документації із оцінки земель, яка є підставою для внесення відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру, подають або надсилають в електронній формі за цифровим підписом відповідної посадової особи Держземагентства або його територіальному органові відповідно до компетенції засвідчені копії таких рішень разом із супровідними листами для внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру.
Державний кадастровий реєстратор протягом двох робочих днів з моменту отримання засвідчених копій рішень органів державної влади чи органів місцевого самоврядування вносить до Державного земельного кадастру відповідні відомості.