Прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» дало можливість в області пере направити біля 200 тис.грн., які планувалося використати на проведення робіт з розмежування земель державної та комунальної в власності, на проведення робіт з поновлення нормативної грошової оцінки. Відомо, що при дотриманні періодичності проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів середня (базова) вартість одного квадратного метра земель населених пунктів зростає в середньому у 2,5 рази, що сприяє суттєвому збільшенню дохідної частини місцевих бюджетів від плати за землю. Також середній період окупності витрат на її проведення не перевищує одного року.
В області склалася ситуація, коли розпорошування коштів по бюджетах різних рівнів не дає змоги забезпечити їх раціональне використання та дієвий контроль за їх надходженням. При нарахуванні та сплаті втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва за невеликі земельні ділянки , на рахунки місцевих бюджетів сплачуються незначні суми цих коштів. Із року в рік вони залишаються не освоєними, як того потребує частина 2 статті 209 Земельного кодексу України, і надалі не можуть бути використані із-за незначних сум (в середньому до 2,0 тис. грн.), недостатніх для проведення будь-яких заходів з охорони земель. За ініціативою Головного управління в області проводяться роботи по акумулюванню цих коштів в районних бюджетах, для наступного цільового їх використання. Таким чином на виконання робіт з поновлення (коректури) нормативної грошової оцінки земель населених пунктів вже направлено 120 тис. грн.
Загалом планується залучити до з місцевих бюджетів області, в тому числі методом акумулювання коштів від втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва в районних бюджетах, більше 200 тис. грн.