Новини

Типові зауваження, що виникають під час державної експертизи землевпорядної документації

З метою зменшення кількості негативних висновків під час проведення державної експертизи землевпорядної документації, Держгеокадастр пропонує ознайомитися з переліком типових зауважень:

  1. Відсутність у складі проекту землеустрою висновку відповідного структурного підрозділу у сфері містобудування та архітектури про його погодження у разі відведення земельної ділянки в межах населеного пункту (для всіх потреб), або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об’єкта будівництва або планується розташування такого об’єкту, відповідно до вимог ч. 2 ст. 186-1 Земельного кодексу України.
  2. Відсутність у складі проекту землеустрою письмової згоди землевласника (землекористувача) засвідченої нотаріально (у разі викупу (вилучення) земельної ділянки, згідно з вимогами ст. 50 ЗУ «Про землеустрій».
  3. На графічних матеріалах, що містяться в складі проекту землеустрою не показані межі прибережних захисних смуг та водоохоронних зон водних об’єктів (відповідно до вимог ст. 60 Земельного кодексу України та ст. 88 Водного кодексу України) у зв’язку з чим неможливо визначити входження (не входження) земельних ділянок в їхні межі.
  4. Відсутність у складі проекту землеустрою висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку лісового господарства про його погодження (у разі відведення земельної ділянки із земель лісогосподарського призначення), відповідно до вимог ч. 3 ст. 186-1 Земельного кодексу України.