Сьогодні, 2 березня, начальник Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Любомир Чорнописький на нараді під головуванням т.в.о. голови обласної державної адміністрації Віталія Федоріва з керівниками структурних підрозділів ОДА та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, доповів про стан проведення інвентаризації земель в області.
Керівник земельного відомства Івано-Франківщини зазначив: «Інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування земельних ділянок, їхніх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, означення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення державного земельного кадастру, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, тощо». Також, Любомир Чорнописький проінформував присутніх, що територія Івано-Франківщини складає 1392,7 тис. га, з яких 46,0 відсотків становить площа земель сільськогосподарського призначення, 45,9 відс. – ліси та інші лісовкриті площі, 5,7 відс. зайнято під забудованими землями, 1,7 відс – води та заболочені землі, 0,7 відсотка – кам’янисті місця, кар’єри, шахти.
Впродовж 2013-2019 років на території області проведено роботи з інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності, в результаті чого до Національної кадастрової системи внесено дані про 5957 земельних ділянок загальною площею 49,2 тис. га. Цьогоріч планується провести інвентаризацію державних земель площею 33,5 тис. га. Відтак, інвентаризації земель сільськогосподарського призначення практично на завершенні, проте складнішою є ситуація щодо земель лісового фонду. Також, активізувати роботу рекомендовано й органам місцевого самоврядування – у межах своїх населених пунктів провести інвентаризацію земель. Загалом по області це близько 150 тис га.
Таким чином, Головне управління Держгеокадастру в області рекомендує включитися в дану роботу, як органам місцевого самоврядування, так і райдержадміністраціям , а також землевласникам і землекористувачам, особливо земель лісогосподарського призначення, що відповідно дасть можливість не тільки ефективно управляти земельними ресурсами, а і сприятиме наповненню місцевих бюджетів від плати за землю.