7 листопада 2023 року у Держгеокадастрі було проведено перше засідання Спільного комітету з координації Проекту з розвитку потенціалу використання національної інфраструктури геопросторових даних в Україні, який впроваджується за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). У заході взяли участь в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко, Постійний представник JICA в Україні Сатоші Сугімото, представники Головного офісу JICA, члени проектної групи з KOKUSAI KOGYO CO., LTD., керівники структурних підрозділів Держгеокадастру, керівники державних підприємств «Науково дослідний-інститут геодезії і картографії», «Центр державного земельного кадастру», державного науково-виробничого підприємства «Картографія».

«Хочу висловити свою подяку представникам Японського агентства міжнародного співробітництва. Багаторічна співпраця Держгеокадастру та наших Японських партнерів дає нам можливість спільно створювати і реалізовувати важливі проєкти, які направлені на зміцнення та розвиток НІГД. Засідання Спільного комітету з координації Проекту планувалося провести ще у 2022 році, але запровадження воєнного стану змусило нас відкоригувати наші плани. Однак, це не вплинуло на імплементацію основних заходів Проекту і наразі ми маємо гарні результати», – зазначив в. о. Голови Держгеокадастру Дмитро Макаренко.

Під час засідання було представлено Початковий звіт та проміжні результати діяльності в рамках Проекту, а саме:

створення цифрових топографічних карт масштабу 1:10 000 на територію трьох міст – Одеси, Миколаєва, Херсона;

створення 104 номенклатурних аркушів цифрових топографічних карт масштабу 1:25 000.

Постійний представник JICA в Україні пан Сугімото Сатоші підкреслив гнучкість діяльності в межах Проекту, а також повідомив, що створені топографічні карти масштабу 1:10 000 будуть використані для ще одного проекту міжнародної технічної допомоги JICA, спрямованого на відновлення/ реконструкцію України.

Також учасники засідання обговорили напрямки співробітництва між Держгеокадастром та Японським агентством міжнародного співробітництва у майбутньому.

Довідково

23 листопада 2021 року між Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (бенефеціар/реципієнт), державним підприємством «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» (рецепієнт) та Японським агентством міжнародного співробітництва підписано протокол перемовин, у якому зафіксовано основні заходи для реалізації Проекту з розвитку потенціалу використання національної інфраструктури геопросторових даних в Україні.