Причому, з них більше 12 тисяч наділів зареєстровано в он-лайн режимі.

З  2018 року працює електронний сервіс Держгеокадастру https://e.land.gov.ua/,  за допомогою якого землевпорядні організації мають можливість  в он-лайн режимі подати заяву про реєстрацію земельних ділянок в Державному земельному кадастрі.

Кадастровими реєстраторами Івано-Франківської області за допомогою такого сервісу опрацьовано близько 13 тисяч заяв щодо реєстрації земельних ділянок.

Найбільше ділянок за допомогою такого сервісу зареєстровано на території Калуського (1459 ), Богородчанського (1326) та Галицького (1215) районів.

Загалом же, з початку року, у відповідності до вимог чинного законодавства на території області безоплатно зареєстровано 32052 земельні ділянки.

Часто запитуваною платною адміністративною послугою у сфері земельних відносин є надання витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. З початку року кадастровими реєстраторами надано 20179 витяги про земельну ділянку.

Водночас, за допомогою електронного сервісу Держгеокадастру,   розглянуто і опрацьовано 7360 заяви та видано  7303 витягів з ДЗК про  земельну ділянку. Найбільше таких послуг надано на території Івано-Франківської міської ради (2467), Тисменицького (2140) та Коломийського (1943)  районів.

Також, однією із популярних послуг у сфері земельних відносин на сьогодні є замовлення витягу з технічної документації  про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Відомості про нормативну грошову оцінку землі необхідні при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них. На Івано-Франківщині з початку 2018 року замовлено відомості про нормативно-грошову оцінку по 11794 земельних ділянках. З них: 10364 витяги видано через центри надання адміністративних послуг, та 1189 витягів з технічної документації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки опрацьовано та видано, саме завдяки електронному сервісу.

Довідково:

Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» з 1 січня 2015 року на всій території України органи земельних ресурсів надають послуги через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які утворені при місцевих державних адміністраціях та органах місцевого самоврядування. Громадяни можуть ознайомитися з адресами ЦНАПів на офіційному сайті Держгеокадастру.