З початку 2018 року в рамках реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності при погодженні проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки експертами органів Держгеокадастру в Івано-Франківській області прийнято до опрацювання 7376 проекти землеустрою з інших областей. Позитивну оцінку експертів отримали 5291 проект, негативну – 1733 примірників землевпорядної документації  та знаходиться на розгляді – 352 проекти.

Найбільше проектів землеустрою опрацювали експерти в Тисменицькому  (1213),  Надвірнянському (719) районах та в місті Яремча (697) Івано-Франківської області  .

Спеціалістами районних відділів Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області направлено на погодження до інших областей 7204 проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, з яких опрацьовано 7036 проекти, отримали позитивний висновок – 5379, не погоджено – 1657 проекти.

На сьогоднішній день в структурі Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області працює 19 кваліфікованих експертів, що відповідають критеріям, установленим статтею 22 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації».

Довідково:

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 року №580 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру» затверджено тимчасовий порядок взаємодії між територіальними органами Держгеокадастру на період реалізації пілотного проекту із запровадження принципу екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки територіальними органами Держгеокадастру під час погодження проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Розгляд та погодження або відмова у погодженні проектів землеустрою здійснюється працівниками територіальних органів Держгеокадастру, які вибрані за принципом випадковості системою електронного документообігу Держгеокадастру.