9 січня, виконуючий обов’язки начальника Головного управління Віталій Семенюк провів виробничу нараду із керівниками відповідних структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області та керівниками відділів Головного управління у районах.

У ході наради, було обговорено і визначено ключові напрямки діяльності землевпорядної служби Івано-Франківщини, а також окреслено пріоритетні завдання до виконання у 2019 році.

  Зокрема, по питанню проведення робіт з поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів у 2019 році визначено: направити інформаційні матеріали для опрацювання і слугування у роботі до органів місцевого самоврядування в районах, а також готуються відповідні зміни для направлення в обласну раду до регіональної цільової програми заходів та робіт у галузі розвитку земельних відносин в Івано-Франківській області до 2020 року. Також, на виконання Доручення Головного управління від 28.12.2018 щодо надання пропозицій про включення до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права на які підлягають продажу на земельних торгах, в області й надалі здійснюється підбір інвестиційно-привабливих земельних ділянок право оренди яких можна реалізувати на аукціоні. Наразі, до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності ( http://land.gov.ua/info/perelik-dilianok/), включено 267, загальною площею 2773,4592 га, проте  вже на сьогодні, додатково пропонується ще 2693.871 га додаткових площ,  права на які Головним управлінням Держгеокадастру в Івано-Франківській  області заплановано виставити на земельні торги. Відмічено було роботу відділів по даному напрямку у більшості районах, проте визнано недостатньою – у Надвірнянському та Тлумацькому районах. Водночас, робота з підбору інвестиційно-привабливих ділянок триває, здійснюється моніторинг земель сільськогосподарського призначення за межами адміністративно-територіальних одиниць, щоденно актуалізуються дані по районах області.

Аналізуючи стан забезпечення земельними ділянками учасників АТО, було акцентовано  на  таких питаннях: усунення недоліків в роботі при опрацюванні та затвердженні проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу їх у власність учасникам АТО,  необхідності доповнення та своєчасній актуалізації альбому-атласу з резервування земельних ділянок для учасників антитерористичної операції,  та й загалом злагодженій, перманентній роботі всієї землевпорядної служби Прикарпаття з надання фахової, консультативної допомоги воїнам.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області є внесення відомостей про межі адміністративно-територіальних одиниць до Державного земельного кадастру. Це дозволить спростити відповідні адміністративні процедури та мінізувати кількість потенційних конфліктів у процесі управління територіями.  Відповідно до  проведеного аналізу населених пунктів, межі яких були визначені рішеннями Івано-Франківська обласної ради від 27.08.1999 року та документацією щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів розробленої за період 2004-2016 роки, за попереднім висновком передбачено внести до Державного земельного кадастру відомості щодо 126 населених пунктів (за зверненням органів місцевого самоврядування щодо встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць).  Загалом же, із 804 населених пунктів області, за проектами встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць внесено відомості щодо меж 26 населених пунктів, що становить 3,2% від загальної кількості. Також проаналізовано та готуються до внесення ще по 105 населених пунктах, що є вкрай мізерно, тож роботу фахівців земельного кадастру Івано-Франківщини по цьому важливому напрямку, визначено недостатньою. «Необхідно активізувати  та прискорити  роботи з встановлення меж населених пунктів у найближчому часі, що сприятиме чіткому обліку земель, формуванню Державного земельного кадастру, а також надасть поштовх розвитку територіальних громад Прикарпаття», – зазначив Віталій Семенюк.

Також на виробничій нараді,  було наголошено про обов’язкове  щорічне надання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік. Власне 1 січня, цьогоріч розпочався черговий етап подання е-декларацій. На виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» та Закону України «Про державну службу», було проінформовано про те , що керівники структурних підрозділів Головного управління, відділів, управлінь у районах та місті Івано-Франківську зобов’язані повідомляти про факти, що можуть свідчити про вчинення правопорушень посадовими особами структурних підрозділів і  є відповідальними за своєчасність  надання таких даних. Важливо також доводити до відома  всіх працівників інформації про зміни в законодавстві, забезпечувати участь у навчальних онлайн-курсах, семінарах, що будуть проводитись.

Після детального обговорення та опрацювання питань, винесених на порядок денний,  було надано відповідні доручення для виконання спеціалістами Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській  області та керівниками структурних підрозділів у районах.