З 02 вересня 2013 року сайт «Надвірнянська Правда» та інші обласні ЗМІ оприлюднили інформацію про стурбованість щодо розпорядження землями прибережної смуги р. Бистриця, біля трампліна, під горою Городище у м. Надвірна та за рікою у с. Пнів. Та про те, що дані дії не були узгоджені із місцевими радами.

Для спростування даної інформації повідомляємо про наступне.

Повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин визначені статтею 12 Земельного кодексу України.

Згідно вимог вказаної статті до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить: а) розпорядження землями територіальних громад; б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; г) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст; д) організація землеустрою; є) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів; є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства; ж) обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства; з) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу; и) встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом; і) інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок; ї) внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст; й) вирішення земельних спорів; к) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами визначено статтею 118 Земельного кодексу України.

Так, на підставі наведених вище статтей за межами міста Надвірна в ур. «За мостом» передано безоплатно у власність земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства.

Документація із землеустрою на вищевказані земельні ділянки розроблена у відповідності до вимог ст. 186-1 Земельного кодексу України та погоджена із відповідними службами.

Головним управлінням в свою чергу розглянуто подані клопотання та проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок та підготовлено проекти наказів про затвердження документації із землеустрою та передачі земельних ділянок у власність, котрі направлені Держземагентству України для присвоєння відповідних номерів наказів.

Разом з тим зазначаємо, що п. 3 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності” від 06.09.2012 №5245-УІ, який набрав чинності 01.01.13 встановлено, що з дня набрання чинності цим Законом землями комунальної власності відповідних територіальних громад вважаються землі, розташовані в межах відповідних населених пунктів, крім земельних ділянок приватної власності та земельних ділянок, зазначених у підпунктах “а” і “б” пункту 4 цього розділу.

Крім того, вказаним Законом виключено пункт 12 розділу X “Перехідні положення” Земельного кодексу України та визначно, що з дня набрання чинності цим Законом землі державної та комунальної власності в Україні вважаються розмежованими.

Повноваження органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування щодо передачі земельних ділянок у власність або у користування визначені статтею 122 Земельного кодексу України.

У відповідності до вимог вказаної статті центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Ні статтею 12 Земельного кодексу (повноваження сільських, селищних рад), ні статтею 118 цього ж Кодексу (порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами) ні іншим чинним нормативно-правовим актом не передбачено погодження сільською, селищною чи міською радою документації із землеустрою при безоплатній передачі громадянам у власність земельних ділянок державної власності сільськогосподарського призначення, зокрема, для ведення особистого селянського господарства.

Головне управління Держземагентства в Івано-Франківській області звертається до видань, які поширили дану інформацію з проханням перевіряти перед публікацією інформацію щодо діяльності Головного управління Держземагентства в Івано-Франківській області та відділів(управлінь) Держземагентства в районах та містах області. Задля попередження та недопущення дезінформування населення.

Зв’язатися з нами можна за допомогою форми зворотнього зв’язку на сайті Головного управління, ел.адресу: ivano-frankivsk_gu@dazru.gov.ua та безпосередньо за адресом м. Івано-Франківськ, вул. Ак.А.Сахарова,34 (індекс: 76014).