Відповідно до договору від 24.11.2006 №DKZ-4-ICB.6.119/1 компанією “БломІнфо-Юкрейн” в рамках частини Б проекту Світового банку на всю територію Івано-Франківської області були створені ортофотоплани м-бу 1:10 000, на всі 765 сільських населених пунктів – 1: 5000, на всі 24 селища та 14 міських рад (окрім м.Івано-Франківська) – 1: 2000 (окрім м.Івано-Франківська). Таким чином, була створена підоснова, на якій були виготовлені індексні кадастрові карти та базові карти в паперовому та електронному варіантах в системі координат 1963 .

На виконання п.1.4 протоколу наради під головуванням заступника Голови Держземагенства Калюжного М.Н. 21 червня 2011 року щодо розбудови “Малого кадастру” Головним управлянням Держкомзему у Івано-Франківській області був розроблений План заходів із розбудови та інформаційного наповнення Державного земельного кадастру .

На виконання протоколу наради щодо погодження меж суміжних областей для виготовлення індексних кадастрових карт, за договорами, укладеними в рамках компоненту D “Проведення земельної реформи”, яка відбулася 11 квітня 2011 в залі засідання ГВП протягом квітня-травня 2011 року було проведено погодження меж Івано-Франківської області в частині кадастрового поділу із Чернівецькою, Тернопільською, Львівською та Закарпатською областями а також Республікою Румунія.

Відповідно до п.12 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.12.2010 № 1117 “Про ідентифікацію об’єктів нерухомого майна для державної реєстрації прав на них” індексні кадастрові карти (плани) оновлюються за результатами проведення топографо-геодезичних робіт та робіт із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок.

Спеціалістами відділу державного земельного кадастру Головного управління Держкомзему у Івано-Франківській області на вимогу управлінь(відділів) Держкомзему у районах та містах за результатами зйомок М 1:1000, 1:500 постійно проводиться коригування індексних кадастрових карт, векторна частина яких була створена на растрових матеріалах М 1:10 000. При коригуванні меж кадастрових зон та кварталів здійснюється їх актуалізація за матеріалами зйомок крупніших масштабів. Однак коригування меж кадастрових зон та кварталів не можна утотожнювати із зміною меж населених пунктів та сільських рад. Відповідно до Закону України ”Про землеустрій” встановлення та зміна меж населених пунктів передбачає розробку проектів землеустрою щодо встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних утворень.

За результати проведеної роботи в частині коригування індексних кадастрових карт встановлено, що частина забудови 80 років та пізнішої не ввійшла в межі населених пунктів, які були затверджені рішенням обласної ради від 27.08.99 №188-9/99 “Про проект формування територій та встановлення меж населених пунктів”, зокрема по Богородчаснькому, Рожнятівському та Снятинському та інших районах. З метою внесення таких земельних ділянок у межі населених пунктів місцеві ради повинні замовити проекти землеустрою щодо зміни меж населених пунктів, які відповідно до статті 67 Закону України “Про землеустрій” фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Згідно з планом впровадження Проекту з метою створення системи державного земельного кадастру в рамках договору від 31.01.2011 №DKZ-D2-ICB.10/202/1 “Комп’ютерне та копіювальне обладнання для кадастру” та пакету закупівель за №DKZ-D2-ICB.10/202/2 “Сканери для системи кадастру” Головне управління Держкомзему на розвиток системи кадастру у Івано-Франківській області отримало 46 одиниць комп’ютерної техніки, 23 прінтера двостороннього друку, 19 сканерів та 46 блоків безперебійного живлення.

Все отримане обладнання розподілено на всі територіальні органи Держкомзему у районах та містах і призначенне для підсилення технічним обладнанням відділів державного земельного кадастру у районах та містах, а також у Головному управлінні.

На виконання зведеного плану заходів Державного агентства земельних ресурсів України по бюджетній програмі за КПКВК 2803030 ”Проведення земельної реформи на 2012 рік” управліннями (відділами) Держкомзему у районах та містах було заключено ряд договорів.

Зокрема, укладено 20 договорів на суму 600 тис.грн на придбання програмно-апаратних комплексів попередньої обробки та перевірки відомостей, які підлягають внесенню до державного земельного кадастру, захисту баз персональних даних та службової інформації.

Укладено 19 договорів на суму 827,4 тис.грн. на сканування правовстановлюючих документів на земельні ділянки та їх верифікацію в електронний (цифровий) вигляд для формування фонду документів.

Укладено 18 договорів на суму 625,5 тис. грн. на перетворення топографічних карт масштабу 1:10 000 та видавничих оригіналів карт в електронний (цифровий) вигляд для формування фондів карт по району.

Укладено 13 договорів на суму 165,6 тис.грн. на векторизацію сканованих (цифрових) зображень топографічних карт масштабу 1:10 000 та видавничих оригіналів карт для формування фонду векторних карт по району.

Укладено 17 договорів на суму 174,4 тис.грн. на перетворення графічної частини документації із землеустрою в електронний (цифровий) вигляд для формування фондів карт по району в частині прив’язки та трансформації картограми агровиробничих груп ґрунтів та проектів формування території та встановлення меж сільських, селищних, міських рад та населених пунктів.

Укладено 17 договорів на суму 231,9 тис.грн. на векторизацію сканованих (цифрових) зображень графічної частини документації із землеустрою для формування фондів векторних карт по району в частині векторизації картограми агровиробничих груп ґрунтів та проектів формування території та встановлення меж сільських, селищних, міських рад та населених пунктів.