DSC 2052На зустрічі із журналістами Володимир Боднарчук розповів про законодавчі ініціативи Уряду у сфері земельних відносин та про стан впровадження земельної реформи в області, яка проводиться в рамках Програми економічних реформ на 2010–2014 роки Президента України Віктора Януковича «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

На прес-конференції піднімались також питання нових постанов Уряду та їх впровадження в області. Зокрема №808 від 6 серпня 2012р. ” Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, якою внесено зміни щодо запровадження надання адміністративних послуг у сфері земельних відносин, в частині проведення державної реєстрації земельних ділянок та документів, які посвідчують права на них на безоплатній основі. Володимир Боднарчук зазначив, що відповідна постанова дозволить відкрити реальний доступ малозабезпеченим верствам населення, в тому числі жителям сільської місцевості, до реалізації їх прав на землю.

Наведення належного порядку у законодавчому полі та вчасне прийняття відповідних нормативно-правових документів, як показує практика, дозволяє значно покращити показники у роботі. У небуття іде саме поняття – «заборгованість з видачі державних актів на землю». У подоланні цього ганебного явища, коли громадяни роками не могли отримати правовстановлюючі документи на землю органи земельних ресурсів України зробили ставку на технічний прогрес, автоматичні системи, що дозволило до мінімуму звести черги в територіальних органах земельних ресурсів та суттєво зменшити прояви корупції у земельній сфері. Про показники щодо видачі державних актів на землю – у таблиці:

 

Найменування

Кількість

1.01.2011- 4.10.2011

1.01.2012- 10.10.2012

Різниця

Відсотки

Реєстрація та видача державних актів на право власності на земельну ділянку виданих фізичним особам

15743

19490

3747

+23.8

Реєстрація та видача державних актів на право власності на земельну ділянку виданих юридичним особам

137

142

5

+3.6

Реєстрація договорів оренди землі

18539

34977

16438

+88.7

Також журналістів області проінформовано про наступні законодавчі ініціативи.

Запроваджується концептуально новий підхід до розмежування земель державної та комунальної власності, що має на меті завершити розмежування земель в силу закону. Такий підхід не потребуватиме прийняття рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а також додаткових фінансових витрат, дозволить уникнути конфлікту інтересів між органами влади. У межах населених пунктів комунальною власністю оголошуються усі землі, крім земельних ділянок, визначених законом, які не можуть передаватися до комунальної власності та земельних ділянок приватної власності, а за межами населених пунктів усі землі залишаються у державній власності крім сформованих земельних ділянок, які на момент розмежування були надані у користування комунальним підприємствам, установам та організаціям. Виписано механізм передачі земель із державної власності до комунальної і навпаки після завершення розмежування земель. Також законом передбачено, що розроблені проекти землеустрою щодо розмежування земель державної та комунальної власності використовуються, як базисні при складанні схем землеустрою та техніко-економічного обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, інвентаризації земель, та інших робіт з землеустрою.

Закріплення на законодавчому рівні складу та змісту проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок дозволить уникнути зловживань з боку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування стосовно необґрунтованих вимог у наданні додаткових матеріалів під час погодження та затвердження документації із землеустрою;

Скасовується ліцензування господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт та запровадження сертифікації виконавців, які виконують такі роботи. Запровадження сертифікації виконавців робіт започатковує інститут персональної відповідальності за виконувані роботи та надані послуги.