24 червня в Головному управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області під головуванням першого заступника начальника – Олега Шастка відбулась виробнича нарада з керівниками структурних підрозділів Головного управління та  начальниками міськрайонних управлінь, відділів у районах та містах.  Керівництвом землевпорядної служби Івано-Франківщини до детального розгляду та аналізу стану виконання завдань було заслухано  цілий ряд питань які були визначені пріоритетними попередніми робочими засіданнями, чи рішеннями колегій і що є особливо актуальними на часі.

Так, проведення інвентаризації земель  сільськогосподарського призначення державної власності на території області було розглянуто першочергово. Адже з децентралізацією влади в Україні та збільшенням громад шляхом їх об’єднання, інвентаризація с/г землі є одним із ключових факторів для їх подальшого успіху, інвестиційної привабливості та розвитку кожної громади зокрема. Окрім повноцінної бази даних про земельні ділянки за межами населеного пункту, визначення якісного стану земельних ділянок, їх меж, розміру, складу угідь, це також забезпечить ведення Державного земельного кадастру, дозволить здійснювати заходи з контролю за використанням та охороною земель: раціонально чи нераціонально, не за цільовим призначенням, відповідність правоустановчих документів на користування земельними наділами та інше. З огляду на це, відповідно до укладеної угоди між Держгеокадастром та ДП «ДЗК», відділами (управліннями) Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області надано вихідні дані для проведення заходів з інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності на території області загальною площею 12 000 га виконавцям Львівської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру», що безпосередньо закріпленні за проведенням робіт на території Івано-Франківщини. Також заступник начальника Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Анатолій Собчук наголосив щодо  необхідності взяття під особистий контроль (кожному начальнику структурного підрозділу) стану виконання розробником топографо-геодезичних робіт, складання технічних документацій із землеустрою та забезпечення погодження відповідних документацій із землеустрою, державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі та узгодженні даних, отриманих в результаті проведення інвентаризації земель, з інформацією, що міститься в документах, які посвідчують право користування земельною ділянкою  і в ДЗК.

            

В контексті ефективного управління територіями, використання земельних ресурсів і контролю за їх використанням, однозначно нагально постає питання про внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі населених пунктів. Відділами у районах та містах було проведено аналіз    проектів формування територій сільських рад з встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населених пунктів  та складено переліки щодо  348 населених пунктів,  які можна б було перенести до системи Державного земельного кадастру. Але відсутність коштів у  місцевих бюджетах для проведення даних робіт, унеможливлює провести ці заходи в короткому часі. Відповідно, передбачено проведення спільних нарад з головами ОТГ, сільських, селищних рад з метою  планування (закладання) в бюджетах органів місцевого самоврядування  коштів для проведення робіт із внесення відомостей про межі адміністративно-територіальних одиниць до ДЗК. Про це доповіла виконуюча обов’язки начальника управління державного земельного кадастру. Тож, інформуючи всіх про стан проведення робіт з встановлення меж населених пунктів, Ірина Монастирська зазначила: «…внесено відомості щодо 62 населених пунктів, причому з початку 2019 року, вже внесено до ДЗК відомості про межі  39 населених пунктів, ще маємо напрацювання щодо 92 населених пунктів, які перебувають на стадії завершення, до кінця року необхідно внести щонайменше  180 одиниць, що складатиме  в підсумку за рік – 242 населені пункти».

Також на робочому засіданні було розглянуто питання необхідності приведення у відповідність відомостей Державного земельного кадастру про земельні ділянки  сільськогосподарського призначення, цільове призначення яких не відповідає Класифікації видів цільового призначення земель. В ключі розгляду цих питань, начальник юридичного управління акцентував увагу всіх учасників робочої наради щодо забезпечення належної перевірки державними кадастровими реєстраторами документації із землеустрою, неухильного дотримання принципів та загальних засад ведення Державного земельного кадастру. «Обов’язок державного земельного кадастрового реєстратора перевірити відповідність поданих документів вимогам законодавства. Державний земельний кадастр базується на таких основних принципах  як: об’єктивность, достовірность та повнота відомостей…» – зазначив Тарас Воловець. 

Важливим напрямком в діяльності земельної служби Івано-Франківщини є і продаж прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. Олег Шастко, зазначив на виваженому та обґрунтованому підборі земельних ділянок пропонованих для торгів. Тому в частині аналізу переліку   щодо ліквідності  таких ділянок для продажу права на них (оренда) на земельних торгах та стан підготовки до продажу прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в ході наради, було наголошено на активізації та результативності здійснених заходів, як відділом ринку та оцінки земель Головного управління, так і міськрайонними управліннями, відділами.

Щодо стану виконавської дисципліни, як головної складової в ефективній і злагодженій роботі землевпорядного відомства Івано-Франківщини, було зосереджено увагу всіх учасників зібрання на неухильному виконанні всіх рішень колегій, нарад, наказів, доручень керівництва, також своєчасного   розгляду вхідної кореспонденції і належного реагування на запити і звернення громадян.

Загалом, результатом наради стало ґрунтовне дослідження результатів діяльності Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області за перше півріччя. Заслухавши всіх доповідачів, перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Олег Шастко, окреслив  завдання для виконання та визначив алгоритм дій всіх підрозділів земельного відомства Прикарпаття на друге півріччя, виокремив  ряд питань і дав відповідні  доручення, що потребують негайного доопрацювання та вирішення  в позитивній динаміці впродовж поточного року.