За підтримки Проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», сьогодні, 3 квітня, в Головному управлінні Держгеокадастру в Івано-Франківській області проведено практичний регіональний онлайн семінар з головами сільських рад, об’єднаних територіальних громад (ОТГ), землевпорядниками, представниками громад області. Головним концептом проведеного заходу є впровадження земельної реформи в Україні, комплексне управління земельними ресурсами та вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Зокрема  було розглянуто і акцентовано на таких питаннях:

  • внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення;
  • внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, сеперфіцію, емфітевзис) через електронні аукціони;
  • про національну інфраструктуру геопросторових даних;
  • внесення змін до земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо планування використання земель, протидії рейдерству, тощо.

 Захід відбувся за участю заступника директора департаменту-начальника відділу міжнародних відносин Департаменту міжнародної співпраці та ринку земель Дмитра Макаренка, старшого юридичного радника з питань земельної політики Проекту USAID «Агросільрозвиток» Павла Кулинича, експерта з питань управління земельними ресурсами Проекту USAID «Агросільрозвиток» Сергія Кубаха, начальника Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Любомира Чорнописького, начальників структурних підрозділів ГУД в Івано-Франківській області.

Очільник земельного відомства Івано-Франківщини, Любомир Чорнописький детально  проінформував та ознайомив всіх учасників семінару  з методами  удосконаленням системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин, саме в частині впровадження надання електронних послуг (Електронний кабінет. Кадастр 2.0), консультацій та доповів на тему: «Діджиталізація, демонополізація у земельних відносинах. Відкритість та сервіс-клієнтоорієнтовність Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області.  Співробітництво з громадами».

Попри новітній формат проведення семінару, слід зауважити що, захід пройшов у доброзичливій атмосфері вільного обговорення актуальної земельної проблематики, провідні спікери презентували свої напрацювання. Водночас, усі охочі мали змогу поставити злободенні питання та отримати висококваліфіковані відповіді.