20 грудня, виконуючий обов’язки начальника Головного управління Віталій Семенюк провів підсумкову виробничу нараду із керівниками відповідних структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області та керівниками відділів Головного управління у районах. 

    У ході наради, практично по всіх ключових напрямках діяльності, проаналізовано результати роботи землевпорядної служби області за 2018 рік. Про внесення відомостей про межі адміністративно-територіальних одиниць до Державного земельного кадастру, проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, здійснення контролю за нарахуванням та відшкодуванням втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва у 2018 році, забезпечення учасників АТО земельними ділянками, передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, напрацювання щодо включення до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності права на які підлягають продажу на торгах – ці та інші питання розглянуто і опрацьовано на робочому засіданні в Головному управлінні Держгеокадастру в Івано-Франківській області.

             

   Першим питанням, що було заслухано на засіданні, це – аналіз роботи відділу державного геодезичного нагляду за 2018 рік. У 2018 році виконано вибіркову перевірку якості обстеження геодезичних пунктів Державної геодезичної мережі України 1-3 класу у кількості 68 пунктів. Список обстежених пунктів на території Івано-Франківської області та картки побудови, обстеження та оновлення геодезичних пунктів з відповідними фотографіями було передано в Департамент топографо-геодезичної і картографічної діяльності Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Також, здійснювалися заходи щодо моніторингу передачі до Держкартгеофонду суб’єктами топографо-геодезичної і картографічної діяльності результатів робіт із створення та оновлення топографічних планів населених пунктів на територію Івано-Франківської області масштабів 1:2000 та 1:5000. Результатом діяльності відділу стала  передача до Державного картографо-геодезичного фонду України топографічні плани 9-ох населених пунктів масштабу 1:2000.

     Загалом, за результатом аналізу роботи відділу державного геодезичного нагляду визначили досить не високий показник оновлення топографічних планів населених пунктів на території Івано-Франківської області та зазначили про необхідність здійснення заходів щодо покращення показника у 2019 році.

     Начальник відділу державної землевпорядної експертизи – Іван Завальнюк, проінформував про роботу відділу державної землевпорядної експертизи. Доповів, що у 2018 було прийнято на обов’язкову, первинну державну експертизу  265 документацій із землеустрою. Це і проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, і технічні документації по розрахунку нормативно – грошової оцінки земельних ділянок, і проекти щодо зміни меж населеного пункту. Сума коштів, зарахованих до бюджету від надання даних адміністративних послуг, складає 43 232,66  грн.

    Землевпорядники Івано-Франківщини заслухали й питання інспекторської діяльності, адже порушення земельного законодавства завдає значної шкоди як державі, так і місцевим громадам. Державні інспектори управління з контролю за використанням та охороною земель протягом року здійснили 1134 перевірки й виявили 461 порушення вимог земельного законодавства при використанні земельних ділянок, 352 – притягнуто до адміністративної відповідальності, з них 142 порушниками сплачено адміністративні штрафи та шкоду в добровільному порядку на загальну суму 791 756 грн, стосовно 210 осіб, які не сплатили штраф та шкоду в добровільному порядку, здійснюються заходи щодо притягнення останніх до відповідальності за порушення вимог земельного законодавства. Станом на сьогодні, до юридичного управління Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області передано 168 справ про адміністративне правопорушення, на загальну суму  2 260 250,00 грн щодо стягнення штрафів та шкоди в примусовому порядку.  Заступник начальника управління-начальник відділу здійснення державного контролю за додержанням земельного законодавства та оперативного реагування, доповів присутнім також стосовно здійснення контролю за нарахуванням та відшкодуванням втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва у 2018 році. «Так, станом на 20.12.18 року, розмір нарахованої шкоди складає 9 469 053,93 грн (в тому числі сплачено добровільно 6 676 330,10 грн), щодо інших, складено відповідні матеріали перевірок та справи передано до юридичного управління з метою здійснення заходів примусового відшкодування втрат лісогосподарського та сільськогосподарського виробництва» – проінформував Руслан Семчук.

            

     Про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад на території Івано-Франківської області доповіла Ольга Король, начальник відділу землеустрою та охорони земель. Головне управління забезпечило передачу земель із державної у комунальну власність об’єднаним територіальним громадам на 100 %, зокрема в області всі 20 ОТГ вже отримали у комунальну власність 2111 земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 13364,2229 га.

     Про виконання доручення Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області щодо внесення відомостей про межі адміністративно-територіальних одиниць до Державного земельного кадастру доповів Володимир Андрушків. Причому зазначив, що  фахівцями управління державного земельного кадастру проведено аналіз, опрацьовано та складено переліки населених пунктів, межі яких були визначені відповідними рішеннями обласної ради. Відповідно до поданої інформації відділами та управліннями у районах, в Івано-Франківській області передбачено внести відомості щодо 126 населених пунктів. Цьогоріч  внесено відомості про 5 населених пунктів, підготовлено на реєстрацію 12, в роботі знаходиться ще 26 населених пункти, на які розробляються відповідні електронні документи формату XML. Робота спеціалістів землевпорядної служби області  по даному напрямку триває і є вкрай важливою, адже формування адміністративно-територіальних одиниць дозволить спростити відповідні адміністративні процедури та мінімізувати кількість потенційних конфліктів у процесі управління територіями.

     Щодо питання включення до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності права на які підлягають продажу на торгах, визначили значне не доопрацювання у 2018 році. У зв’язку з невиконанням запланованих норм продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення на території Івано-Франківської області.  «Необхідно проаналізувати питання низьких показників продажу земельних ділянок на торгах у 2018 році та визначити шляхи покращення результатів цього напрямку роботи..» – зазначив виконуючий обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області В. Семенюк.  Доручено спеціалістам відділу ринку та оцінки земель активізувати роботу щодо включення до Переліку земельних ділянок які підлягають продажу на земельних торгах та спільно з ДП «Івано-Франківський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»  в найкоротший термін проводити підготовку лотів по даних земельних ділянках.

    По питанню проведення робіт з поновлення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів у 2019-2020 роках вказано розробити інформаційні матеріали для органів місцевого самоврядування, також підготувати відповідні зміни для направлення в обласну раду до регіональної цільової програми заходів та робіт у галузі розвитку земельних відносин в Івано-Франківській області до 2020 року. Управлінням та відділам Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області підготувати відповідні зміни до місцевих програм.

    В ході проведення наради  було обговорено також проблемні питання, що виникають в процесі реєстрації проектів землеустрою в системі електронного документообігу та підготовки висновків про розгляд проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки в рамках  проекту із запровадження принципу екстериторіальності. Загалом, за 12 місяців 2018 року, територіальними органами Держгеокадастру в Івано-Франківській області надіслано на розгляд 10665 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок,  з них: 7955 (74,6%) – погоджено, 2570 (24,1%) – не погоджено, 140 (1,3%) – на розгляді. Експертам області надійшло на розгляд 11926 проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок,  з них: 7539 (63,2%) – погоджено, 2580 (21,6%) – не погоджено, 1807 (15,2%) – на розгляді – проінформувала Тетяна Шпак, начальник управління землеустрою та охорони земель.

     Важливу роль у ефективній, злагодженій роботі землевпорядної служби Івано-Франківщини має і стан виконавської дисципліни в структурних підрозділах Головного управління, – наголосив заступник начальника Головного управління в Івано-Франківській області – Анатолій Собчук. Тож,  з питань якісного і своєчасного виконання доручень, наказів, розгляду вхідної кореспонденції, запитів, тощо, було заслухано Оксану Коваль, начальника управління персоналом та Ірину Дудку – начальника управління адміністративно-організаційного забезпечення.

     Загалом, результатами наради стало ґрунтовне дослідження результатів діяльності Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області та визначено недостатньою роботу в питаннях оновлення топографічних планів населених пунктів на території Івано-Франківської області, включення до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності права на які підлягають продажу на торгах  та усунення недоліків в опрацюванні та затвердженні проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачу їх у власність учасникам АТО.

    Відмічено основні досягнення структурних підрозділів Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області: передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, покращення показників внесення відомостей про межі адміністративно-територіальних одиниць до Державного земельного кадастру та здійснення контролю за нарахуванням та відшкодуванням втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва у 2018 році.

   Тож, заслухавши всіх доповідачів, виконуючий обов’язки начальника Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, Віталій Семенюк визначив ряд питань і дав відповідні  доручення, що потребують негайного доопрацювання, виконання та вирішення. Також в процесі робочого засідання, підбито підсумки роботи за 2018 рік у порівнянні з аналогічним періодом минулого року та проаналізовано динаміку змін. Відмічено основні досягнення і недоліки  та визначено конкретні завдання у подальшій роботі землевпорядників Прикарпаття.