Вже цьогоріч, протягом І кварталу, державними інспекторами Управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області проведено 125 перевірок дотримання вимог законодавства у сфері використання та охорони земель. За результатами здійснених заходів державного контролю виявлено 116 порушень дотримання вимог земельного законодавства в результаті чого складено 79 протоколів на площі понад 146 гектарів. З метою усунення виявлених порушень земельного законодавства винесено 79 постанов про накладання адміністративного стягнення на суму близько 20 тис.грн. та видано 91 припис про усунення виявлених порушень в землекористуванні.

Також фахівці землевпорядної служби Івано-Франківщини розрахували розмір заподіяної шкоди внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу та використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, на суму більше 958 тис. грн., в тому числі завданої державі – 953 тис. гривень. У добровільному порядку сплачено близько 82 тис. грн., до органів прокуратури  та правоохоронних органів для вжиття  відповідних заходів реагування скеровано матеріали на суму понад 861 тис. грн.

Водночас, спеціалістами Управлінням з контролю за використанням та охороною земель земельного відомства Івано-Франківщини перевірено винесені рішення, розпорядження, накази органів місцевого самоврядування на предмет виявлення при прийнятті, порушень вимог земельного законодавства. За результатами здійснених заходів державного контролю, державними інспекторами направлено 21 клопотання до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, щодо проведення рішень у відповідність до норм чинного законодавства.