Від початку року державними інспекторами управління контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області здійснено 223 заходи державного контролю за використанням та охороною земель усіх форм власності. За результатами проведених заходів було виявлено 216 порушень земельного законодавства у сфері використання та охорони земель, що  становить 96 % результативності проведених перевірок. Суттєве зростання показників роботи інспекції, у порівнянні з попередніми періодами, обумовлене  покращенням взаємодії з іншими підрозділами земельного відомства Івано-Франківщини, координацію спільних дій з органами місцевого самоврядування, активністю громадськості та загалом збільшенням продуктивності праці державних інспекторів.

За 1-ше півріччя фахівцями Держгеокадастру Івано-Франківщини виявлено 109 випадків і  розраховано шкоди заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу та використання земельних ділянок не за цільовим призначенням на суму 1,13 млн грн., із яких добровільно сплачено 110 тис. грн.., кошти надійшли до бюджетів місцевих  рад. Матеріали, стосовно примусового стягнення шкоди завданої державі на понад 850 тис. грн., передано для заходів прокурорського реагування, до правоохоронних органів.

За результатами проведених перевірок та з метою усунення виявлених порушень землекористування складено 145 протоколів на загальній площі 603,9427 га,  порушникам вручено 152 приписи, винесено 139 постанов  про адміністративне стягнення на суму понад 30 тис. гривень. Також більше  40 клопотань інспекторами скеровано до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади задля приведення рішень у відповідність до норм чинного законодавства.