У період з 7 до 10 жовтня 2018 року в м. Празі (Чеська Республіка) відбулася Генеральна Асамблея Асоціації національних картографо-геодезичних та кадастрових служб європейських країн (EuroGeographics), в якій взяли участь представники 48 країн Європи.

У рамках Генеральної Асамблеї 10 жовтня 2018 року відбулось голосування за обрання членів до Керівного комітету EuroGeographics терміном на два роки. Держгеокадастр, як повноправний член EuroGeographics, запропонував до складу Керівного комітету кандидатуру першого заступника Голови Людмили Шемелинець.

Під час голосування учасники Асоціації одноголосно підтримали представників України, Кіпру, Данії та Нідерландів. Вперше представник України ввійшов до складу Керівного комітету EuroGeographics.

«Я вважаю, що є необхідним представляти інтереси країн Східної Європи. Це допоможе сформувати комплексну загальноєвропейську стратегію розвитку картографічної, кадастрової та геопросторової інформації, враховуючи інтереси та проблеми всіх країн-членів EuroGeographics. А також сприятиме подоланню цифрового розриву між державами-членами ЄС та країнами, які не є членами ЄС», – зазначила перший заступник Голови Держгеокадастру Людмила Шемелинець.

Довідково:

Асоціація національних картографо-геодезичних та кадастрових служб європейських країн (EuroGeographics) була заснована у 2002 році з метою налагодження міжнародного співробітництва з геодезії, картографії і кадастру та запровадження єдиних європейських стандартів. Станом на 2018 рік членами Асоціації є 63 організації з 48 країн Європи.

Україна є членом EuroGeographics з 2006 року, національне представництво здійснює Держгеокадастр, який також залучає до роботи і державні підприємства, що належать до сфери його управління.

Головна мета діяльності організації – забезпечення експертної платформи для обміну досвідом у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельного кадастру, геопросторової інформації та земельних відносин.