В рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (Пульс), що впроваджує Асоціація міст України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, 7- 8  лютого проходить засідання секції АМУ з питань земельних ресурсів, містобудування та комунального майна. Цьогоріч, учасників з усієї України гостинно приймає мальовниче Прикарпаття, захід відбувається в селі Микуличин Яремчанської міськради.

Головним концептом даного засідання є впровадження  реформ в органах місцевого самоврядування  в контексті земельних відносин, містобудуванні та управлінні комунальним майном. Акцентовано на розширенні повноважень органів місцевого самоврядування, з огляду на законодавчі зміни, в управлінні земельними ресурсами, Зокрема,  обговорювались питання про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулюванню зрошення в Україні, оформленні дозвільних документів для об’єктів енергетики та електричних мереж, проведення нормативної грошової оцінки земель в межах та за межами населених пунктів з урахуванням нових змін у законодавстві, внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру, тощо.

 

Участь у роботі даного засідання взяли і представники Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області, що є вкрай важливим у злагодженій  взаємодії органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. Це – начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Тетяна Шпак та начальник відділу у м.Яремчому Роман Гаєвий.

Тетяна Шпак проінформувала учасників   Всеукраїнської Асоціації органів місцевого  самоврядування України та всіх запрошених  про напрацювання землевпорядників Прикарпаття з питань проведення робіт з інвентаризації земель державної власності сільськогосподарського призначення та передачею земельних ділянок у комунальну власність об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Так, на сьогодні, на території Івано-Франківської області у 2018 році передано 2111 земельних ділянок, загальною площею 13364,2229 га, в комунальну власність двадцятьом (20) ОТГ. З них в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровано право комунальної власності на земельні ділянки відповідних об’єднаних територіальних громад на загальну площу 11406,9509 га, на решту земельних ділянок, площею  1957,2720 га  – триває реєстрація.

Загалом, першого дня,  учасниками засідання було розглянуто і опрацьовано ключові засади впровадження та ефективного застосування реформи органів місцевого самоврядування в сфері управління земельними ресурсами, планування та розвитку територій. Сьогодні  фахівці обговорили зміни в  управлінні комунальним майном, а також ознайомились з роботою земельного відділу Яремчанської міської ради, прийомом документів у ЦНАПі для оформлення  правоустановчих документів з земельних, містобудівних та майнових питань.