Упродовж першого півріччя 2019 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області здійснили 367 перевірок дотримання вимог земельного законодавства на загальній площі 12993,8532 га. В підсумку –  виявлено 214 порушень дотримання вимог земельного законодавства на загальній площі 1616,1532  га. За результатами проведених перевірок складено 139 протоколів про адміністративні правопорушення, вручено 139 приписів про усунення порушень, винесено 139 постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафів.

Також, в результаті інспектування землекористування на Івано-Франківщині,  фахівцями  земельного відомства здійснено 91 розрахунок завданої шкоди заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу та використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, на загальну суму 497 250,45  грн. Наразі, у добровільному порядку порушниками сплачено 109 118,24 грн нарахованої шкоди. Матеріали перевірок щодо інших встановлених фактів передано до юридичного управління для опрацювання і проведення належних заходів.

Крім того, спеціалісти управління з контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру в Івано-Франківській області направили до органів державної влади й органів місцевого самоврядування 11 клопотань про приведення у відповідність до законодавства вже ухвалені розпорядження й рішення про передачу земельних ділянок в оренду, власність і користування згідно із законодавством.

Загалом, цьогоріч управлінням за використанням та охороною земель розглянуто 195 звернень громадян та юридичних осіб та розглянуто 63 вимоги органів прокуратури та листів правоохоронних органів.

Порушень, що мають резонансний характер в регіоні чи викликають соціальну напругу на Прикарпатті і по-факту, потребують здійснення заходів державного контролю за використанням та охороною земель – не виявлено.