Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1075 від 13.07.1998 року (зі змінами) затверджено «Порядок використання апаратури супутникових радіонавігаційних систем під час проведення топографо-геодезичних, картографічних, аерофотознімальних, проектних, дослідницьких робіт і вишукань та кадастрових зйомок» (далі – Порядок).

У пункті 4 Порядку передбачено, що вся апаратура супутникових радіонавігаційних систем (далі – СРНС) зарубіжного або вітчизняного виробництва, що використовується для виконання топографо-геодезичних робіт, підлягає обов’язковій реєстрації та обліку у Держгеокадастрі за винятком апаратури СРНС Міноборони, МВС, СБУ, реєстрація та облік якої здійснюється Генеральним штабом Збройних Сил України у визначеному ним порядку.    Реєстрація апаратури СРНС здійснюється згідно п. 6 Порядку. У разі наявності у вас зазначеної апаратури просимо у найкоротший термін надати пакет документів, відповідно до п. 5 Порядку, а саме:

– лист-звернення про реєстрацію апаратури СРНС;

– копію документа про придбання даного комплекту апаратури або договору про передачу апаратури для користування;

– копію технічної специфікації даного комплекту апаратури.

Та здійснити реєстрацію згідно чинного законодавства.

 

Також звертаємо увагу на п.7 Порядку, що виконання топографо-геодезичних робіт з використанням апаратури СРНС, обробка результатів вимірювань, отриманих за допомогою апаратури СРНС, здійснюється юридичними та фізичними особами, що мають необхідне технічне і технологічне забезпечення та у складі яких за основним місцем роботи є сертифікований інженер-геодезист, відповідальний за якість результатів топографо-геодезичних і картографічних робіт, дотримання технічних вимог до них, норм та правил їх виконання, встановлених Мінагрополітики, за наявності Реєстраційного посвідчення (свідоцтва) установленого зразка.

 

Для реєстрації апаратури СРНС звертатися до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру за адресою:вул. Народного ополчення, 3, м. Київ, 03680.