Упродовж п’яти місяців 2019 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області здійснили 255 перевірок з питань дотримання вимог земельного законодавства. В підсумку –  виявлено 109 порушень на території області, загалом за результатами інспекторської діяльності складено 114 протоколів, вручено 109 приписів, винесено 109 постанов на загальну суму 18 641 грн.

Також за результатами цієї роботи фахівці нарахували шкоду (73 випадки), заподіяну внаслідок порушень вимог земельного законодавства,  а це і самовільне зайняття земельних ділянок, і зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу та використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, на загальну суму 414 258, 56  грн. Станом на сьогодні, в добровільному порядку сплачено 47 встановлених фактів нарахованої шкоди, на загальну суму 81 844 грн. Матеріали по 26 – передано до юридичного управління для опрацювання і заходів щодо примусового відшкодування завданої шкоди.

В цілому, вже цьогоріч (5 місяців) управлінням за використанням та охороною земель розглянуто 68 звернень громадян та юридичних осіб, розглянуто 13 вимог органів прокуратури, листів  інших правоохоронних та контролюючих органів. Видано 2 дозволи на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту).